Nem szabad elfelejteni, hogy a szép, dús haj az egészség jele. Normális esetben az ember naponta akár 100 hajszálat is veszít (a legtöbbet észre sem veszi), de vannak olyan időszakok, amikor ez a szám drámaian megnő. Ilyenkor túl sok hajszál hullik ki a fésűre, a párnára vagy a fürdőkádba.
Ha hirtelen túlzott hajhullást tapasztalunk, forduljunk orvoshoz, mert lehet, hogy orvosi probléma áll a háttérben. A hajhullás és a hajtöredezés hormonális változásokkal (különösen a menopauza idején), pajzsmirigyproblémákkal és vitaminhiánnyal is összefügghet.
Számos drága kozmetikai termék kapható a törékeny és ritkuló haj kezelésére, de hatékonyságuk megkérdőjelezhető. A vitaminhiányhoz és az életmóddal kapcsolatos számos tényezőt könnyen leküzdhetjük magunk is, nagyobb kiadások nélkül, ha ezt a 7 egyszerű tippet alkalmazzuk:
1) Változtassa meg az étrendjét. Az egészséges hajnövekedéshez számos kulcsfontosságú étrendi pont létezik. A fehérje fontos a haj erősítéséhez és a növekedés serkentéséhez – a sovány húsok, a tejtermékek és a bab jó források. Az omega-3 zsírsavak szintén fontosak, mert csökkentik a gyulladást és egészségesen tartják a fejbőrt – fogyasszon dióféléket és magvakat, tojást és halat. A görög joghurt fehérjét és B5-vitamint (pantoténsav néven ismert – ugyanez az összetevő található számos hajápoló termékben) is tartalmaz.
2) Táplálékkiegészítők. Mindig tanácsos beszélni az orvossal vagy a gyógyszerésszel, mielőtt bármilyen táplálékkiegészítőt elkezdene szedni, de vannak olyanok, amelyek megfelelő szedése esetén biztosan jótékonyan hatnak a hajhullás kezelésére. Ha a hajhullást vérszegénység okozza, a vas segít leküzdeni. Hasonlóképpen, az anyagcserezavarban szenvedő emberek hajszálai vékonyak és törékenyek lehetnek, ebben az esetben a cink és a biotin hasznos kiegészítők.
3) Csökkentse a vegyi anyagoknak való kitettséget. A legtöbben vegyi anyagokkal bombázzuk a hajunkat és a fejbőrünket sampon, balzsam és hajápoló termékek formájában. Egyesek bőre rosszul reagál a szulfátokra, ezért organikus vagy természetes hajápoló termékeket kell választani.
4) Masszírozza meg a fejbőrét. Az ujjbegyekkel végzett könnyű masszázs javítja a vérkeringést, serkenti a hajhagymákat, csökkenti a stresszt és javítja a mentális tisztaságot. Próbálja ki a kókusz- vagy mandulaolajjal való masszírozást.
5) Alkalmazzon aloe verát. Az aloe vera olyan enzimeket tartalmaz, amelyek elősegítik az egészséges hajnövekedést, lúgos tulajdonságai pedig kiegyensúlyozhatják a fejbőr pH-szintjét. Emellett küzd a fejbőr gyulladása és irritációja ellen, amelyek a haj elvékonyodásának tényezői lehetnek. Próbálja ki, hogy az aloe gélt vagy levet közvetlenül a fejbőrére keni, és hagyja rajta néhány órán át, majd langyos vízzel öblítse le.
6) Csökkentse a hőhatást. Ha rendszeresen használja a hajszárítót, hajegyenesítőt vagy hajsütővasat, károsítja a haját.
A hőhatás minimalizálása mellett próbálja ki ezt a gyógymódot a száraz haj táplálására: keverjen össze egy tojássárgáját egy evőkanál olívaolajjal, és vigye fel a maszkot a nedves hajra. Hagyja rajta 30 percig, majd öblítse le hideg vízzel. A fehérje, a zsír és az olaj segít helyreállítani a sérült hajat, hogy az vastagabbnak és egészségesebbnek tűnjön.
7) Kevesebb stressz. Az érzelmi stressz hatással van a fizikai egészségre, és ez alól a haja sem kivétel. Ha annyira stresszes, hogy ez kihat az alvási szokásaira és az étvágyára, az hozzájárul a korai öregedéshez, beleértve a hajhullást is.
Ha a cikk tetszett és szeretne az oldal fejlődéséhez, sikeréhez hozzájárulni, kérjük, ne felejtse el megosztani családtagjaival, barátaival. Köszönjük.