A piszkos ablakpárkányok azonnal szemet szúrnak, és negatívan befolyásolják a szoba egészének megítélését.
Ki szeretne egy sötét szobában lenni, ahol a poros ablakok nem engedik át a fényt? De milyenek az ablakok ablakpárkányok nélkül?
A sárgulás okai
A penész és a sárgulás az ablakpárkányok „kedvenc” barátai. Gyakran használjuk virágcserepek és locsolókannák elhelyezésére. Eközben ezek a műanyag felületek megfelelő ápolást és karbantartást igényelnek.
Tisztítószerek:
1) Kezdje egy nedves törlőkendővel.
2) A nehezebben kezelhető szennyeződésekhez, jobb, ha üvegtisztítót használ. Ammóniát tartalmaz, és komolyabb foltokkal is megbirkózik.
3) És ha a szennyeződés nem tűnt el, használjon fehérítő hatású mosópor, kevés vízzel hígítva. Ezt a kását kell felvinni a felületre, és egy órán át rajta hagyni. Ezután – mossak le a szennyeződéssel együtt.
4) A jó öreg mosószappan – meglehetősen hatékony segítő a szennyezés elleni küzdelemben. Jól át kell dörzsölni egy szivaccsal, az ablakpárkányt.
5) A népi gyógymód, az ecet is alkalmas az ablakpárkány tisztítására. Nem kell vízzel hígítani. Szigorúan kesztyűben dolgozzunk!
6) A foltok eltűnése után érdemes aggódni az ablakpárkány eredeti megjelenésének visszaállítása miatt. A kifehérítésben segít … természetesen a fehérítő, amely klórt tartalmaz.
7) Ha az ablakpárkányon fekete penész képződött, a szódabikarbóna segít megszabadulni tőle. Kissé hígítani kell vízzel, és a penészes területekre kell felvinni. Egy óra múlva alaposan mosson le mindent, hogy ne maradjanak csíkok.
A környezetbarát „népi” eszközök rajongói ne legyenek finnyásak a háztartási vegyszerekkel szemben. Néha enélkül a szennyeződésekkel egyszerűen nem lehet megbirkózni. A minimális biztonsági intézkedések betartása, mint például a kesztyűben való munkavégzés és a szellőztetés után, jó és ártalmatlan eredményt biztosít.
De ha az ablakpárkányt már semmivel sem lehet újraéleszteni, akkor öntapadós fóliával helyreállítható. A szín- és mintaválasztásnak csak a tulajdonos fantáziája szab határt.