Amikor csomagokat bontasz ki, rengeteg csomagolóanyag, köztük buborékfólia is felgyülemlik. Bár már használták, általában még mindig jó állapotban van, és újra felhasználható. Nincs ötleted, mit kezdj vele? Nemcsak otthon, hanem a kertben is hasznos lehet. Télen hatékony védelmet nyújt a hideg ellen, és elriasztja a kártevőket is, amire eddig nem igazán volt megoldás.
A buborékfólia kiválóan alkalmas a kertben a növények fagy elleni védelmére.
Tél előtt jól jöhet a buborékfólia
Minden online rendelés csomagolásának kibontása során rengeteg csomagolóanyag keletkezik. Törékeny eszközök, lakásdekorációk, üveg vagy konyhai eszközök vásárlásakor az eladók gyakran extra védőanyagot is mellékelnek a termékekhez. Ez többnyire buborékfólia, amely remekül tompítja a szállítás közbeni ütéseket, és megakadályozza a törékeny tárgyak súrlódását vagy egymásnak csapódását. Mit lehet kezdeni a felhalmozódott buborékfóliával? Újra felhasználható-e az egyszer már használt csomagolóanyag? Az ilyen fólia általában kiváló állapotban van, és kidobni a szelektív műanyaggyűjtőbe egyszerűen pazarlás lenne. Ez az anyag többféle célra is alkalmas.
A buborékfólia tél előtt otthon és a kertben is jól jöhet. Íme néhány egyszerű tipp, hogyan használhatod okosan a téli hidegre érzékeny növények védelmére, valamint egy nem feltűnő, de rendkívül káros kártevő elriasztására.
A buborékfólia kertben történő felhasználásának elsődleges módja természetesen a növények fagy elleni védelme. A buborékos szerkezetének köszönhetően a benne lévő levegőbuborékok hőszigetelő réteget képeznek, ha a növény törzse, fő hajtásai köré tekered, vagy ha előre elhelyezett fémhálós keretet töltesz ki vele.
A fólia második felhasználása kártevők, például hernyók elleni védekezésre alkalmas. Ezek alagutakat és fészkeket építve károsíthatják a növények gyökérzetét, vagy megrághatják a hagymákat, gumókat, hajtásokat és kérget. Ahelyett, hogy fémhálós kerítést állítanál a zöldségeskert köré, húzz fel az oszlopokra kettős rétegű buborékfóliát. Ha szeretnéd, hogy a rágcsálók elkerüljék a terményeidet, a kártevők által leginkább veszélyeztetett növények köré egyszerűen fektess le lapos fóliacsíkokat.
A buborékfólia felhasználása otthon
A buborékfólia egyik fontos tulajdonsága, hogy kiválóan védi a tárgyakat a nedvességtől. Ez az egyik oka annak, hogy bútorok és lakberendezési tárgyak hosszú távú tárolásánál használják, például pincékben vagy garázsokban, ahol nedvesség érheti őket. Az újrahasznosított buborékfóliát – például vásárlásokból származót – azonban otthoni ablakszigetelésre is felhasználhatod.
Ha az ablakokon keresztül hideget érzel, és fázol, még akkor is, ha a fűtés be van kapcsolva, nagy valószínűséggel a régi ablakaid nem zárnak jól, és a hidegebb időjáráshoz további szigetelésre van szükségük. Az internetes felhasználók szerint az ablakok gyors szigetelésének egyik módja a buborékfólia, amelyet vízpermettel (például egy szórófejes flakon segítségével) a üvegre rögzíthetsz. A hőszigetelő réteget úgy hozod létre, hogy a buborékfóliát az ablaküveghez nyomod – a rápermetezett víz állítólag ragasztóként működik.
Nem szeretnél vizet használni, mert attól tartasz, hogy a fólia alatt penész jelenik meg, amíg az az ablakon van? Ez valóban kockázatos lehet, ezért biztonságosabb, ha a fóliát kétoldalú ragasztószalaggal több helyen rögzíted, vagy egyszerűen a keretekhez erősíted. Maradtak kisebb darabok a fóliából az ablakok szigetelése után? Használd fel a balkonon lévő növénycserepek vagy a hideg, huzatos ablakpárkányon lévő cserepes növények becsomagolására, hogy a beszivárgó téli hideg ne árthasson nekik.