Csak néhány szabályt kell betartania ahhoz, hogy megszüntesse a mosógép rossz szagát, és szinte örökre elfelejtse azt.
Egy drága mosógép megvásárlása nem garancia arra, hogy mostantól tökéletesen kimosott, friss illatú lesz a mosott ruha. A gép használata során idővel kellemetlen szag jelenhet meg, amely a ruháin is „nyomot” hagyhat.
A mosógép dugulásának 4 oka van, ezek ismeretében és bizonyos szabályok betartásával örökre elfelejtheti ezt a problémát.
Melyek a legfontosabb szabályok, amelyeket ismerni kell
Szükséges, hogy a dobot mosás után hagyni kell megszáradni
Mosás után mindig úgy kell tenni, hogy a nedvesség, amely a ruhák mosásakor maradt, elpárologhasson a mosógépből. Ehhez egyszerűen takarja le az ajtót, de ne zárja be. Így elkerülheti a penész megjelenését mind magában a készülékben, mind abban a helyiségben, ahol az található.
Ne tárolja a piszkos ruhákat a dobban
Kellemetlen szagot okozhat a mosógépben tárolt piszkos, állott ruhanemű is. Nem jó ötlet a piszkos szennyest a mosógépben tárolni, mivel az abból származó szag nagyon könnyen átterjed magára a készülékre. Ennek következtében a mosógép szaga nagyon szúróssá és érezhetővé válhat. Ezért jobb, ha szennyestárolót használ a piszkos ruhaneműk tárolására.
A gép belsejében lévő gumit mosás után le kell törölni
Szintén nem szabad elfelejtenie, hogy mosás után törölje le a gép belsejében lévő gumit. Víz, és gyakran apró szennyeződések maradnak a redőiben. Ez nemcsak kellemetlen szagot, hanem általában fekete színű penészt is eredményezhet. A felületes penész könnyen eltávolítható a mandzsetta mosogatószerrel történő kimosásával, de ha a penész mélyen belenő a gumiba, akkor ki kell cserélni.
Ne hagyja a mosott ruhát hosszú ideig a gép dobjában
Az a kimosott ruha is, amelyet nem vett ki azonnal a dobból, néhány óra múlva elkezd büdösödni, és a frissességről már nem lehet szó. Ezért a lehető leghamarabb vegye ki a mosott ruhát a mosógépből.