Valószínűleg minden konyhában vannak olyan tárgyak, amelyek elhasználódtak, vagy éppen ellenkezőleg, alig használják őket. Nem könnyű megválni ezektől a dolgoktól: mi van, ha még szüksége van rájuk? De ezek a tárgyak kellemetlenné és esztétikátlanná teszik a konyhánkat. Mit kell kidobni, hogy azonnal megváltozzon a konyha esztétikai megjelenése.
1) Sérült vágódeszkák
A vágódeszkák hajlamosak a kórokozó mikroorganizmusok felhalmozódására. Ha ezek a fa- vagy bambusztermékek besötétedtek, az azt jelenti, hogy a gomba beszivárgott az anyagba. Az ilyen vágódeszkákat sajnálkozás nélkül dobja ki, különben a penészspórák az ételekbe kerülnek.
A műanyag vágódeszkáknak a fából készültekkel ellentétben nincs fertőtlenítő hatásuk. Még a sekély vágások és karcolások is veszélyes baktériumoknak adhatnak otthont, ezért ki kell dobni őket. Ideális esetben otthonában minden termékkategóriához külön vágódeszkának kell tartani: egyet a húshoz, egyet a kenyérhez és egyet a zöldségekhez. Ha új vágódeszkát keres, válasszon bambuszból vagy tölgyfából készültet.
2) Kopott textíliák
A kopott függönyök, a foltos törölközők, a zsíros ruhák és a kopott bútorszövetek azonnal szemet szúrnak, és elvonják a figyelmet a konyha berendezéséről. Próbáljon meg speciális festékekkel színt vinni a kifakult függönyökbe. Kárpitozza újra a bútorokat, nem feltétlenül drága anyaggal. Dobja ki a piszkos ruhákat és konyharuhákat sajnálat nélkül, és cserélje le őket új szerzeményre.
3) Törött vagy repedt edények
A repedezett vagy törött tányérokat, csészéket és tálakat ki kell dobni. A sérült edények csak a helyet foglalják, és kellemetlen az ételekhez használni őket. A repedések baktériumoknak is otthont adhatnak, amelyeket nem olyan könnyű eltávolítani.
4) Nem használt háztartási készülékek
Egy olyan konyhai robotgép, amelyet csak egyszer használt, vagy egy gyümölcscentrifuga, amely már néhány éve várakozik, csak értékes helyet foglal. Szabadítsa fel a konyhaszekrényeket és a polcokat, és töltse meg őket azokkal a dolgokkal, amelyekre valóban szüksége van. Adja a nem kívánt készülékeket barátainak, adja el őket az interneten vagy adományozza jótékonysági célokra.
5) Szuvenírmágnesek a hűtőszekrényen
Mit ér egy nyaralás szuvenírmágnes nélkül, amivel emlékezhet rá? Sajnos a legtöbb konyhában ezek a hűtőszekrényeken lévő mágnesek csúnyán néznek ki, és csak porosodnak. Lássa be, nem mossa el őket minden héten. Ha szeretné megcsodálni az ajándéktárgyait, találjon nekik más helyet, például ragassza őket egy bekeretezett fémtáblára. Így a mágnesei inkább egy érdekes belső részletet jelentenek majd, mint egy banális díszítést a hűtőszekrényen.
6) Szükségtelen tárolók
Régi kávé- és teás dobozok, műanyag dobozok, konzervdobozok és hasonlók zsúfolják a konyhai fiókokat és szekrényeket. Ne tartogasson csomagolásokat a jövőre nézve – dobja ki őket, amint elhasználta. Búcsúzzon el a műanyag dobozoktól és üvegektől, amint látja, hogy sárgulnak, vagy gondoljon más felhasználási módra. Válasszon kiváló minőségű, szabályos formájú műanyag termékeket, amelyek kényelmesen egymásra rakhatók. Rendszeresen mossa őket, és ne melegítse őket mikrohullámú sütőben, így tovább tartanak.
7) Kis szemét
Vannak dolgok, amelyek csak úgy felhalmozódnak, ha nem látjuk őket. Például magazinok, dugók, gumiszalagok, reklámújságok stb. Ezek minden hozzáférhető felületet beteríthetnek, és a konyha zsúfolt benyomását kelthetik. Tisztítsa meg fiókjait és szekrényeit minden felesleges apróságtól, és tegyen fogadalmat magának, hogy nem halmozza fel őket többé.
8) Ügyetlen vagy kényelmetlen bútorok
Ha sok időt tölt a konyhában, gondoskodjon arról, hogy kényelmes bútorokkal legyen berendezve. A régi bútorokat nem kell kidobni – egyszerűen felfrissítheti őket, például újrafestéssel vagy kemény székek kárpitozásával. Csak az esetlen, helyigényes bútorokat cserélje le vagy vigye el.
Ne feledje: a konyhának funkcionálisnak kell lennie, nem pedig kacatgyűjteménynek. Egy tiszta és rendezett konyha még egy szerényen berendezett helyiséget is ragyogóvá és stílusossá tesz.