Ezotéria, Háztartás, Tippek

9 dolog, amit a lehető leghamarabb ki kell dobni a házból

Egy otthon energiája közvetlenül függ a tartalmától, ezért veszélyes felesleges tárgyak fogságában élni. Pozitív légkört teremthetsz otthonodban, és megszüntetheted a szegénységet, ha kidobsz mindent, ami összezsúfolja a teret.

Előbb-utóbb mindannyian rájövünk, hogy túl sok holmi van az otthonunkban. Ezek vizuális zajt keltenek, elszórják a teret és negatív energiát halmoznak fel. Amikor egy nagytakarítást tervezel, vedd számba azt a 9 dolgot, aminek tényleg nincs helye az otthonodban. A szakértők azt javasolják, hogy lelkiismeret-furdalás nélkül válj meg a szemetedtől, hogy otthonod az erő helye legyen, ne pedig egy olyan tér, amely elszívja az energiádat.

Régi ágynemű

Persze van néhány garnitúra, amitől sajnálsz megválni, de meg kell tenni. A rendetlen lepedők, a kifakult párnahuzatok vagy a szakadt paplanhuzatok nem dobják fel az otthont. Az ilyen darabokat rongyként újra lehet hasznosítani, de a bioenergetikai szakértők nem javasolják, hogy ilyen ágyneműn aludjunk, mivel ez súlyosbíthatja a családi konfliktusokat.

Edények

A mai világban nem lesz nehéz olyan szép tányérokat, sőt készleteket találni, amelyek vonzóvá teszik az ételeket. A hiányosság hiánya korlátlan lehetőségeket biztosít számunkra, hiszen nem kell többé a fiókokat megpakolni edényekkel, vagy mosogatógépben tartani. Ha az edények feleslegessé válnak, jobb, ha elajándékozzuk vagy elajándékozzuk őket, de a törött csészéket és tányérokat azonnal ki kell dobni.

Üres edények

Gyakran hagyunk hátra rengeteg befőttesüveget, edényt vagy dobozt azzal az álommal, hogy majd a jövőben felhasználjuk őket. Ha túl sok van belőlük, ideje megszabadulni tőlük. A sok üres tárolóedény nemcsak a lakásokat szennyezi be, hanem vonzza a szegénységet is.

Papír

Ha nincs kandalló vagy kályha az otthonában, akkor nem tanácsos papírhulladék-hegyeket felhalmozni. A felhalmozott lapokat, régi újságokat és magazinokat nyugodt szívvel küldheted újrahasznosításra. Az ilyen dolgok otthon tartása munkahelyi problémákhoz és a családtagok közötti veszekedésekhez vezethet.

Szuvenírek

Gyakran kapunk olyan ajándéktárgyakat, amelyeket nem szívesen dobnánk ki, de nincs elég helyünk, hogy elpakoljuk őket. Azokat a tárgyakat, amelyeket nem szeretünk, vagy amelyek takarítása túl sok időt vesz igénybe, el kell távolítani a házból. Ezeket a bejáratnál lehet elhelyezni, vagy a közösségi médiában közzétett képekkel adományozni.

Ruhák

A szekrények gyakran tartalmaznak felhalmozott, nem használt ruhákat. Ha egy ruhadarab már több szezon óta használatlanul hever, nem valószínű, hogy a jövőben hasznos lesz. A szakadt, kopott és alkalmatlan ruháknak és lábbeliknek el kell hagyniuk a házat. Ha lemondunk róluk, az nemcsak abban segít, hogy helyet csináljunk az új daraboknak, hanem abban is, hogy megszabaduljunk a bajoktól, amelyeket a nem kívánt tárgyak vonzanak.

Emlékek

Mindent, ami rossz emlékeket, szomorúságot vagy rossz hangulatot okoz, azonnal ki kell dobni. A negatív érzelmek nem segítenek abban, hogy boldogan élj, ezért nyugodtan dobd ki őket. Ezek lehetnek múltbéli kapcsolatokból származó ajándékok (kártyák, játékok), valamint olyan emberek ajándékai, akikkel már nem tartod a kapcsolatot.

Virágok

A növények régóta ismertek arról, hogy feldobják a belső teret, és segítenek fenntartani az otthon mikroklímáját. Azonban nem minden virág vonzza a boldogságot. Vannak olyan növények, amelyek a szegénységet, a magányt és a problémákat vonzzák. Jobb, ha egy közös folyosóra viszed őket, vagy olyan szervezetnek adod őket, ahol nem esik bántódásuk.

Termékek

A konyha az otthon szíve, ahol fontos a rend és a pozitív energia. A konyhát rendszeresen takarítani kell, és ellenőrizni kell a készleteket. A lejárt szavatosságú termékeket ki kell dobni, a beszerzéseket pedig elemezni kell, és a többnyire érintetlen termékeket ki kell selejtezni.

A felesleges tárgyaktól való rendszeres megszabadulás nemcsak a tisztább és kényelmesebb otthoni környezet megteremtéséhez járul hozzá, hanem az érzelmi állapotodra is pozitív hatással lesz. Az egyik legegyszerűbb módja a rendrakás megkezdésének, ha néhány havonta „tárgyauditot” végzel, és megkérdezed magadtól: „Ez a tárgy valóban engem és a családomat szolgálja?”. Ha a válasz nem, érdemes megválni tőle.

Gondoljon az olyan ökológiai változtatásokra is, mint az újrahasznosítás: a nem kívánt ruhákat, a papírhulladékot és még a régi elektronikai eszközöket is újrahasznosíthatod vagy adományozhatod olyan szervezeteknek, amelyek második életet adnak nekik. Ezáltal csökken a hulladék mennyisége, és valaki másnak is lehetősége nyílik arra, hogy felhasználja azt, amire már nincs szükséged. Gondold át azt is, hogy milyen új szokások segíthetnek a rendben tartásban – például kevesebb, de jobb minőségű és hosszabb élettartamú tárgyat vásárolj. A túl sok anyagi dolog felhalmozásának visszautasítása fizikai és szellemi ajándék is lehet önmagunknak, tisztább gondolkodást és jobb energiát adva a környezetnek.