Háztartás, Tippek

A hiba, amit a legtöbben elkövetnek: miért nem szabad éjszaka tölteni a telefonodat?

Az okostelefonokat működtető lítium-ion akkumulátorok több okból is elhasználódnak, különösen a töltési szokások miatt.

Lefekvéskor a legtöbb ember feltölti a telefonját. De nem ez a legjobb módja a telefon töltésének.

Megjegyzik, hogy az egyik legrosszabb dolog, amit a telefonjával tehet, ha hagyja, hogy teljesen lemerüljön a töltöttsége, mielőtt újra feltölti a maximumra.

Miért nem érdemes éjszaka feltölteni a telefont

Valószínűleg több millióan töltjük fel a telefonunkat ugyanúgy – bedugjuk, amikor lefekszünk, majd reggel kikapcsoljuk. Bár ez nem bűnösen rossz, az akkumulátor teljesítménye szempontjából nem ez a legjobb módja a töltésnek. A telefonok túlnyomó többségében használt lítium-ion akkumulátorok valójában gyorsabban elhasználódnak, ha rendszeresen az abszolút maximumra töltjük őket, majd teljesen lemerítjük őket, amíg teljesen ki nem ürülnek. Sokkal előnyösebb számukra az a helyzet, amikor töltöttségük a majdnem üres és a majdnem teljes között ingadozik. Ezért nem jó ötlet hosszú időre teljesen feltöltve hagyni őket.

Miért használódik el a telefon akkumulátora

Az okostelefonokat működtető lítium-ion akkumulátorok több okból is elhasználódnak, többek között a töltési szokások, a hőmérséklet-változások és a használatuk ideje miatt.

Miért nem szabad éjszaka tölteni a telefont

Ha a telefonját éjszakára bedugva hagyja, az azt jelenti, hogy feleslegesen töltődik. Ha négy-nyolc órára rakja a töltőre, körülbelül négyszer hosszabb ideig tart a töltés, mint ameddig szükséges.

Biztonsági szempontból sem a legjobb megoldás. Bár a legtöbb telefon a túlmelegedés elkerülése érdekében leállítja a töltést, amikor az akkumulátor eléri a 100 százalékot, de valószínűleg még mindig sok alkalmazás fut a háttérben.

Így az akkumulátor töltöttsége tovább csökken 99 százalékra, mielőtt az úgynevezett „csepegtető töltés” bekapcsolna, ami végül lemerítheti az akkumulátort.