Háztartás, Tippek

A tojástartó trükkje – Kiderült, hogy nem 10, hanem 14 tojás fér bele

Ehhez csupán egy apró trükköt kell ismerni. Nemrég tudtam meg, és nagyon meglepődtem. Hogy miért nem jutott eszembe korábban?

Mindenkinek jó napot! A tippmania.hu oldalán vagytok. A nevem Andrea, és itt különböző háztartási tippeket osztok meg. Ma a standard tojástartóról lesz szó, amely, mint sokan hiszik, egy tucat tojásra van tervezve. Valójában viszont több tojás is elfér benne. Ez különösen hasznos, ha egyszerre vásárolsz két tartót, és az egyikben idővel marad néhány tojás. Ezeket könnyen áthelyezheted a teljes tartóba. És hely bőven akad. De nézzük sorjában.

Szeretem egyszerűsíteni a mindennapjaimat. Ezért gyakran kipróbálok különféle érdekes háztartási eszközöket. Nemrég azon gondolkodtam, hogyan lehetne kompaktabban tárolni a tojásokat a hűtőben. Azt mondjátok, hát mit kell ezen gondolkodni, tedd a tojásokat az ajtóba, ott van külön rekesz erre. Csak az a baj, hogy a hűtőben lévő tojástartó 6-8 darabra van tervezve, mi pedig általában tíz tojást veszünk, de van, hogy 20-30-at is.

Egyébként mindig érdekelt, miért készítik ezeket a rekeszek valahogy rosszul, mintha a gyártók nem tudnák, hogy a legnépszerűbb tojásvásárlási mennyiség a tíz. Soha nem láttam hatot vagy nyolcat. Furcsa, persze. De ne tereljük másra a szót.

Úgy döntöttem, veszek egy kompakt tojástartót. Két szintes. Amikor az első szintről elveszel egy tojást, a sor fokozatosan lecsúszik a második szintről. Nagyon praktikusnak tűnt. Ez a tartó keskeny, nem olyan, mint a hagyományosak. Tehát kevés helyet foglal el. De a gyakorlatban minden kicsit másképp alakult, mint gondoltam. Egyszer nem figyeltem, és amikor egy tojást vettem ki, talán azért, mert már kevés maradt a második emeleten. Nem tudom. Végül két tojás összeütközött. Az egyik összetört, a másik repedezett. A tartó nem volt olyan praktikus!

Ezután feladtam a próbálkozást, hogy találjak valamilyen modern tartót. Azt gondoltam, hagyom, hogy a tojások a tartókban álljanak, miért is találjak ki mást. Aztán egy idő után egy külföldi blogger videója került a szemem elé. Egy lány a háztartásról blogol. És ő megosztott egy kis titkot a tojáscsomagolásról. Őszintén szólva, meglepődtem, amit láttam. Tehát még a tartókat is rosszul használtuk? Íme, így kell csinálni. Mesélek és mutatom.

Először a tartó fő rekeszét töltjük fel tíz tojással, ahogy szoktuk. Ajánlott a tojásokat úgy elhelyezni, hogy a hegyes végük felfelé álljon. Szorosan zárjuk le a fedelet. Ez fontos!

Ezután megfordítjuk a tartót, aljával felfelé állítva. A tojások most úgy állnak, ahogy kell: hegyes végük lefelé, tompa felfelé. Így a sárgája megőrzi a középső helyzetét, és nem ütközik a „légréssel” fent. Ennek eredményeként a veszélyes mikroorganizmusok nem jutnak be a fehérjébe és a sárgájába, a tojások tovább maradnak frissek.

Most nézd meg a doboz alját. Látod ezt a négy bemélyedést? Ezek nem véletlenül vannak itt.

Ezekbe a bemélyedésekbe még tojásokat helyezhetünk. Én mind a négy nyílást feltöltöttem. Ne felejtsd el: tompa vég felfelé, hegyes lefelé.

Ezután fogjuk a tartónkat, és áthelyezzük a hűtő polcára. Először kiürítjük az alját. Aztán megfordítjuk a dobozt, kinyitjuk a fedelet, és máris használjuk a belső tojásokat. Mit szólsz ehhez az ötlethez?

Nekem ez az ötlet nagyon tetszik, most így spórolok helyet a hűtőben. És nektek hogy tetszik ez a tojástartó trükk? Használni fogjátok? Mindenképpen kíváncsi vagyok a véleményetekre.