Egy új kutatás, amelyet az „American Journal of Human Biology” folyóiratban tettek közzé, különös kapcsolatot tárt fel az ujjak hossza és az ember alkoholfogyasztási szokásai között.
A kutatók megállapították, hogy az alkoholfüggőséggel küzdő emberek gyűrűsujja jelentősen hosszabb, mint a mutatóujjuk.
Az ujjak árulkodhatnak az ember hajlamairól
A vizsgálatban 258 diák vett részt, akik közül 169 nő volt.
Az eredmények azt mutatták, hogy szoros összefüggés van a nagy mennyiségű alkoholfogyasztás és a gyűrűsujj hosszabb hossza között a mutatóujjhoz képest.
A kutatók szerint az ujjak hosszának aránya még születés előtt alakul ki, és részben az anyaméhben található hormonok határozzák meg.
Azoknál, akik több ösztrogén hatásának voltak kitéve, általában hosszabb a mutatóujj, mint a gyűrűsujj.
Ezzel szemben azoknál, akik magasabb tesztoszteron-szintnek voltak kitéve, a gyűrűsujj hosszabb lehet, mint a mutatóujj.
Vannak azonban olyan emberek is, akiknek gyűrűsujja és mutatóujja nagyjából azonos hosszúságú.
„Ismert tény, hogy az alkoholfüggő páciensek gyűrűsujja jelentősen hosszabb, mint a mutatóujjuk.
Ez magas tesztoszteronszintet jelez az ösztrogén hatásával szemben a születés előtti időszakban. Ahogyan várható volt, ezek az összefüggések erősebbek voltak a férfiaknál, mint a nőknél” – mondta John Manning, a Swansea Egyetem Alkalmazott Sporttudományi, Technológiai, Testmozgás- és Orvostudományi Kutatócsoportjának professzora.
Hangsúlyozták, hogy az ujjak aránya önmagában nem határozza meg az ember sorsát, de a kapcsolat feltárása segíthet megérteni az alkoholfogyasztás mögötti tényezőket.
„Az alkoholfogyasztás komoly társadalmi és gazdasági probléma.
Ezért fontos megérteni, miért mutat az alkoholfogyasztás ekkora eltéréseket az emberek között” – mondta Manning.