Ma egy nagyon hasznos trükköt fogok elárulni, amit a párom már 15 éve használ. Persze, amikor először láttam ezt a mosási módot, magam is meglepődtem. Nos, miért kell műanyag zacskót tenni a mosógépbe? De mint kiderült, teljesen indokolt. Egy ilyen egyszerű zacskó nemcsak abban segít, hogy a szokásosnál sokkal tisztábban mossuk a szennyest, hanem abban is, hogy spóroljunk a mosóporral. Ezenkívül az ilyen műanyag zacskóval történő mosás segít meghosszabbítani a mosógép élettartamát legalább néhány évvel.
Tehát pontosan hogyan segít a műanyag zacskó a mosásban?
Amikor ezt a kérdést feltettem a páromnak, meglepődött. Kérdezte, hogy nem tudod kitalálni magad? Ezt az egyszerű módszert a nagymamája mutatta neki, ő viszont akkor ismerte meg, amikor a műanyag zacskók ismerté váltak. Sok háziasszony valóban kimosta a műanyag zacskókat. De mint a gyakorlat megmutatta, ha a zacskókat a szennyessel együtt mossuk, szokatlan hatást keltenek. Azokban az években ez a módszer nagyon népszerű volt, és szinte minden háziasszony, akinek volt mosógépe, ezt használta.
És a dolog a műanyag zacskó tulajdonságaiban rejlik, ezért mindent sorban elmondok. Mosáskor a mosógép dobjában statikus elektromosság keletkezik, persze mondhatjuk, hogy a mosógép földeléssel rendelkezik, de ettől függetlenül mosáskor a dobban van egy ilyen folyamat. Ennek köszönhetően a műanyag zacskó magára gyűjti a ruhákból az összes hajat és gyapjút, ami egyrészt sokkal jobban tisztítja a szennyest, másrészt megakadályozza a mosógép szűrőinek eltömődését, mivel minden szemét összegyűlik a zacskóban. Harmadszor pedig a zsák egy nagy kanál szerepét tölti be, amely segít a dobban nem feloldott port felkavarni. Így majdnem kétszeresét takarítja meg! Ez egy ilyen egyszerű tipp, ami a mindennapi mosásnál hasznos lesz, persze ha gyapjú holmikat mosl, akkor ne tegyen be nejlonzacskót.