Az évek alatt kipróbáltam pár módszert, hogy a harisnyák tovább bírják.
Gyakori jelenet hétköznap: felkelsz az asztaltól, és a harisnyádon a szem felszalad.
Szégyen így dolgozni, és még rosszabb, ha csupasz lábbal kell mutogatni magad. Jó, ha van egy előrelátó kolléganő, aki elővesz egy új harisnyát a méretedben.
De mi van, ha ilyen kellemetlen helyzetben vagy, és körülötted minden nő XXL-es? Vagy akár férfi kollégák vannak?
Ezekkel a harisnyákkal mindig baj van! Nem tartanak sokáig. Jó lenne, ha kitalálnának valami megbízhatóbbat.
Ha már a megbízhatóságnál tartunk…
Valamit kell kezdeni a harisnyákkal, hogy kevésbé szakadjanak, és tovább bírják.
Harc a felszaladt szemek ellen
Minden nő tudja, hogy egy szem is könnyen lyukat okozhat. Minél feltűnőbb a hiba, annál gyorsabban terjed.
Tegyük fel, óvatosan ülsz le, nem keresztezed a lábaid, de felhúzás közben mégis lesz egy sérült szem. Ez akkor fordul elő, ha elhanyagolt a manikűröd, vagy ha ékszerek, bőrkeményedések vannak a kezeden. Ilyenkor húzd fel a harisnyát gumikesztyűvel.
Sokkal kényelmesebb, hidd el nekem. Így nem kell annyira húznod a vékony anyagot a bőrödről, és kesztyűvel sokkal könnyebb, ezt már gyerekkoromban megtanította az anyukám.
Ez a módszer talán 100 éves
De még mindig 100%-osan működik. Egy csomag harisnyát egy napra a fagyasztóba tettem. Az alacsony hőmérsékleten a szálak megerősödnek, rugalmasabbá válnak. A hidegkezelés után a harisnya tovább bírja.
Ugyanez történik, ha forró vízbe teszed a harisnyát, és 30 percig benne hagyod. A szálak szerkezete megváltozik, és a harisnya hosszabb ideig bírja.
Lyukak a lábujjaknál
A lábujj a legérzékenyebb terület, mert járás közben folyamatos súrlódásnak van kitéve. A cipő miatt a harisnya gyorsan kopik és szakad. Sokan hordanak zoknit vagy papucsot a harisnya fölé. Így megmarad a talprésze.
Néha a benőtt körmök vagy az élesre vágott körmök okozzák. Érdemes elmenni pedikűrre, vagy magunknak rendbe tenni a lábunkat.
A harisnyák azért szakadnak el a lábujjaknál, mert rosszul választott cipőt hordunk. A túl tág vagy túl szoros cipő túlzottan dörzsöli a harisnyát, így az elvékonyodik.
Hogy elkerüld a lyukakat, mielőtt felvennéd a cipőt, húzd vissza kicsit a harisnyát a lábujjaknál, így nem fog ott feszülni.
Tudok egy másik, nagyon hatékony módszert is, amit én is gyakran használok
Egy lavórba egy evőkanál sót teszek, forró vizet öntök rá, és a harisnyát 5 percre beáztatom. Ha ezt megteszed, évekig hordhatod.
Mosás kondicionálóval
A legjobb kézzel mosni ezeket a darabokat folyékony mosószerrel, például samponnal vagy tusfürdővel. Nem kell erősen dörzsölni, ezek nem lesznek nagyon koszosak. Csavarni sem szabad őket. Gyűjtsd össze, és nyomd ki óvatosan.
Az utolsó öblítésnél mindig adj hozzá egy kis öblítőszert. A mosásnál zilált szálak így visszakerülnek a helyükre, a szövet kisimul, és kevesebb lesz a gubanc.
Az ecet is segít – a víz legyen enyhén ecetes
Meleg vízbe 1-2 literhez adj 2-3 evőkanál ecetet, majd öblítsd ki vele a harisnyákat, zoknikat, szintetikus anyagból készült holmikat. Hagyd ázni az oldatban. Ez is erősíti a szálakat.
És te milyen trükkökkel hosszabbítod meg a harisnyáid élettartamát? 💗