Háztartás, Tippek

Ez a konyhai termék könnyedén eltávolítja még a régi tollfoltokat is a ruhákról. Nem tart tovább 15 percnél

Kék ing, világos blúz, bézs ruha vagy talán fehér póló? Ilyen ruhadarabok a legtöbb ember gardróbjában megtalálhatók. Ezek a ruhadarabok kétségtelenül nagyon sokoldalúak, és a stíluslehetőségeik hatalmasak. Azonban a világos színeket gyakran nehezebb tisztán tartani. Például egy tollfolt sok gondot okozhat és tönkreteheti a kedvenc ruhát. Mit tehetünk ilyen foltokkal?

Néhány foltot nehéz eltávolítani, és gyakran a hagyományos mosás a mosógépben nem oldja meg a problémát. Másrészről, a gyártó által javasolt hőmérsékletnél magasabb hőmérsékleten való mosás eltávolíthatja a foltot, de tönkreteheti a ruhát. Ilyen helyzetekben a konyhákban használt szerek segíthetnek.

Mosás mosógépben

A tollakban vagy markerekben található tinta olyan anyagok közé tartozik, amelyek nagyon gyorsan behatolnak a szövet szálaiba és nehéz eltávolítani őket. Ilyen foltot figyelmetlenségből is szerezhetünk — elég egy másodperc, hogy véletlenül összepiszkoljuk a kedvenc blúzunkat, de nem szükséges kidobni.

A tollal összepiszkolt blúzt vagy ruhát meg lehet menteni anélkül, hogy erős vegyszereket használnánk. Azonban emlékeztetni kell, hogy minél régebbi a folt, annál nehezebb eltávolítani. A friss foltok esetében néha elég a hagyományos mosás mosóporral, de általában ez a folyamat csak világosabbá teszi a foltot, de nem távolítja el teljesen.

Fontos megjegyezni, hogy sok folteltávolító károsíthatja a szövetet, különösen, ha egy kicsit puhább anyagról van szó, például viszkózról vagy vékony pamutról. Ilyen esetben az ecet elengedhetetlen.

Hogyan távolítsuk el a tollfoltokat ecettel?

A konyhai ecet népszerű összetevő, amit például savanyításra használnak. Azonban a konyhai felhasználáson kívül, foltok eltávolítására is használható a kedvenc ruhákról. Ez a természetes folteltávolító eltávolítja a foltokat a legtöbb blúzról, ruháról, szoknyáról és egyéb ruhadarabról.

Az ecet nagyon jól eltávolítja a zsíros és makacs foltokat, beleértve a tolltintát is. Az ecetsav, ami ebben a szerben található, mélyen behatol a szövetbe és lebontja a folt molekuláris szerkezetét, megkönnyítve annak eltávolítását. Emellett ez egy természetes és környezetbarát módszer a foltok megszüntetésére.

A legtöbb esetben ez a termék biztonságos az egészségre. Azonban fontos megjegyezni, hogy ez egy természetes folteltávolító, ezért néhány esetben elszínezheti a szövetet (különösen, ha sok festékanyagot tartalmaz). Ez a kockázat leginkább az intenzív színekre jellemző, mint a piros vagy a fukszia. Ezért az ecet használata előtt ajánlott kipróbálni annak hatását egy kevésbé látható részen. Ha nem színezi el a szövetet, akkor alkalmazhatjuk a foltra.

Ezenkívül az ecetet nem szabad nagyon finom anyagokon, például gyapjú vagy selyem esetén használni. Az ecetben található ecetsav károsíthatja ezeknek a szöveteknek a szálstruktúráját.

Először készíts elő ecetet és egy fehér pamutszövetet (színezékek nélkül). Ha a folt friss, gyűjtsd össze a felesleges tintát papírral, igyekezve nem elkenni. Ezután öntsd az ecetet a foltra és nyomd rá a szövetet — nyomd néhány, maximum 30 másodpercig. Várj néhány percet. Ha a folt régi, várj legalább 15 percet.

Ennek elteltével kezd el törölni a foltot a szövettel, ha a folt oldódik, akkor töröld addig, amíg el nem tűnik. Végül öblítsd ki a ruhát vízben és mosd ki a szokásos módon, hogy megszabadulj az ecet szagától.