Sokan emlékeznek még azokra az időkre, amikor az emberek csak álmodtak a mosógépről. A háziasszonyok általában kézzel mostak, és legjobb esetben is csak félautomata gépük volt. A mosás rengeteg időt vett igénybe.
Az automata gépek megjelenésével a háziasszonyok munkája sokkal könnyebbé, sőt élvezetesebbé vált.
Ha új mosógépet vásárolunk, az eleinte tökéletes munkát végez. Egy idő után azonban észrevehetjük, hogy a mosógép dobjából kellemetlen szag árad.
Aztán észreveszi, hogy a gép sokkal rosszabbul kezdte melegíteni a vizet, mint korábban, a mosási ciklus meghosszabbodott, így jelentősen megnőtt az energiafogyasztása.
Ez persze zavarja és cselekednie kell. Itt az ideje kitakarítani a gépet!
Így tisztítsa meg a mosógépet
Miután alaposan áttanulmányoztuk a használati utasításokat és megnéztünk különböző videókat a mosógép tisztításáról, meggyőződtünk arról, hogy a gép szinte minden részét rendszeresen tisztítani kell (a dobtól a szennyvízszűrőig).
Ebben a cikkben 5 olyan tisztítási technikát ismerhet meg, amelyekkel elkerülheti a mosógép dugulását. Ezek a módszerek hatékonyak, tiszták és nagyon kényelmesek!
1) Tömítő gumi
Minden szennyeződés és penész hajlamos felhalmozódni ebben a tömítőgumiban. Ezért kell jól megtisztítani ezt a területet. A gumi szódabikarbónával vagy bármilyen tisztítószerrel tisztítható.
Ha a mosógépében sok a penész és kellemetlen szagot áraszt, akkor erős hatású tisztítószert kell használnia. Fontos megjegyezni, hogy a klórtartalmú termékek nagyon nem kívánatosak. A klór eldeformálhatja a gumit.
Vigyen fel egy kis mennyiséget a tisztítószert a szivacsra, és óvatosan törölje át. A legfontosabb, hogy ne karcolja vagy sértse meg a gumit.
2) Mosógép ajtaja
A mosási ciklus végén a mosógép ajtaja nedves marad. A penészedés elkerülése érdekében mindig hagyja nyitva a gép ajtaját (mosás után).
3) A tálca tisztítása
Vegye ki a tálcát a mosógépmodellre vonatkozó utasításoknak megfelelően. Tisztítószerekkel tisztítson meg minden szennyeződést és pormaradványt. Tisztítsa a rekeszt, amíg teljesen tiszta nem lesz.
A rozsdamaradványok könnyen tisztíthatók szódabikarbóna és ecet keverékével. Nedvesítse be ezzel az oldattal, és hagyja állni, lehetőleg több órán át.
4) A dob megtisztítása a szennyeződésektől
A tisztítás nagyon egyszerű, hatékony és könnyű olcsó eszközökkel. Távolítson el minden ásványi lerakódást és szennyeződést a fűtőelemről és a dobról.
A szennyeződés nem más, mint magnézium és kalcium kombinációja, ezért szerves vagy szervetlen savakkal befolyásolható. Ezek a savak minden háztartásban megtalálhatóak. Az egyszerű ecet vagy citromsav segít.
A mosógép tisztításának nagyon egyszerű módja a citromsav használata (1-6 csomag sav elegendő). A mosógép térfogatától és a szennyeződés mértékétől függően állítsa be a citromsav mennyiségét.
Öntse a savat a mosóporrekeszbe, és futtassa a gépet maximális üzemmódban (állítsa be a maximális hőmérsékletet és időt).
5) Hogyan kell tisztítani a lefolyószűrőt
Ha nem gondoskodik megfelelően a a szűrőről, a gép előbb-utóbb nem fogja leengedni a vizet. Örömmel mutatunk egy egyszerű és gyors módszert a szűrő tisztítására.
A szűrő tisztításához ki kell nyitnia a szűrőfedelet. ez a mosógép alsó részén elől található. Mielőtt lecsavarja a fedelet, helyezzen egy törülközőt a padlóra, és helyezzen egy edényt a kivezetés alá.
Fordítsa el a fedelet az óramutató járásával ellentétes irányba, és távolítsa el a felgyülemlett szennyeződéseket. A szűrőben találhat érméket, hajszálakat, gyapjút és egyéb apró tárgyakat. Óvatosan tisztítsa meg a nyílást, és ne felejtse el lezárni.
Egyszerű ajánlásaink betartásával meghosszabbíthatja mosógépének élettartamát. Mindig tiszta lesz, és sokkal jobban fog működni, ruhái pedig tiszták lesznek a mosás után.