Az 50°C-on történő gépi mosásnak vannak bizonyos hátrányai, amelyekre hamar rájön, ha tovább olvassa a cikket. Ezért tanácsolják a szakértők, hogy ne tegye.
Gépi mosás 50°C-on: miért rossz ötlet?
Még ha évek óta használjuk is a mosógépet, akkor is elgondolkodunk azon, hogy melyik a legjobb mosási program, hogy ne tegyünk kárt a ruháinkban.
Tény, hogy szem előtt kell tartanunk, hogy ruháink hosszú élettartama a választott programtól, valamint a hőfoktól és a centrifuga erősségétől függ.
A legegyszerűbb módja a hibák elkerülésének, ha figyelmesen elolvassuk a címkén található utasításokat. Néhány ruhadarabon azonban nem szerepel ez az információ. Ebben az esetben el kell gondolkodnia a legmegfelelőbb programon.
Hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy az 50°C-os mosás a megfelelő választás. Ez azonban valódi tévedés.
Amikor a mosásról van szó, a megfelelő mosási hőmérsékletet kell figyelembe venni. Az emberek azt gondolják, hogy az 50°C-os mosás megszabadít a szennyeződésektől, de ez hatástalan vagy túl agresszív lehet bizonyos ruhadarabok esetében.
Az alsóneműket 60°C-on kell mosni, hogy biztosan eltűnjenek a baktériumok és a kórokozók.
A színes ruhákat és a farmereket 30°C-on mossuk. A babaruhák és bodyk ugyanezt a szabályt követik, mint az alsóneműk, 60°C-os mosási hőmérsékleten.
Mit kell tehát ezen a hőmérsékleten mosni?
Törülközőket, pamutruhákat, lepedőket, poliészterből készült ruhadarabokat, nejlonból készült ruhadarabokat, acetátból készült ruhadarabokat és vegyes ruhadarabokat 50°C-on lehet mosni.
Íme egy praktikus útmutató, amely segít:
A 20°C-os mosás ideális: sportruházathoz, könnyű ingekhez és pólókhoz, foltmentes ruhákhoz;
A 30°-os mosás ideális a következőkhöz: farmer, gyapjú, selyem és színes ruhák;
A 40°-os mosás ideális: lepedők, törölközők, poliészter ruhadarabok számára;
60° ideális: lepedők, törölközők, fehérneműk és makacs foltokkal rendelkező vagy fertőtlenítendő ruhákhoz;
A 90° ideális: ágyneműk és fehér pamut ruhadarabok számára.