Fedezze fel ezeket a helyeket, ahol soha nem szabad ecetet használni háztartási tisztításhoz. A közhiedelemmel ellentétben ez a megoldás messze nem mindig környezetbarát.
Miért káros?
Az ecet egy maró hatású termék, amelyet általában különböző anyagok laboratóriumi vizsgálatok során történő értékelésére használnak. Több tanulmány is megerősítette már, hogy az ecet nikkelt szabadít fel.
A citromsav az általánosan ajánlott alternatíva. A biológiai lebonthatósági vizsgálatok szerint az ecetsav 60-szor szennyezettebb, mint a citromsav. Az ecet emellett erősen maró hatású.
Az ecetet helyettesítő citrusfélék esetében a nehézfémek mennyisége alacsonyabb, mint az ecetben.
Mindez azt jelenti, hogy a kőfelületek érzékenyek az ecetre, az ammóniára és a savas anyagokra. Ezek a felületek hosszú távon korrodálódhatnak és károsodhatnak. Az ecet tompítja a fényes felületet és akár pöttyösödést is okozhat rajta. Ha véletlenül ecetet önt a munkalapra, azonnal töröljük le, és ne használja a tisztításához.
Bútorok és fapadlók. Az ecet használata nem ajánlott a festetlen bútorokon, mivel azokat is károsíthatja.
Zsírfoltok. Ha az edények nagyon zsírosak, használjon szódabikarbóna és folyékony mosószer keverékét.
Elektronikus képernyők. Megmarja a kényes felületet és károsítja az érintőképernyőt. Használjon puha szivacsot vagy vízzel megnedvesített ruhát az elektronikus felületeken. Makacs foltok esetén használjon vízzel hígított tisztítóoldatot.
Vasaló. Bár egyesek azt javasolják, hogy a vasaló belsejét ecettel tisztítsuk, ez nem jó ötlet. Az ecet savas jellege megégetheti a fűtőelemet és károsíthatja az egész vasalót.