A víz a burgonya főzése után nem hulladék, hanem hasznos termék.
Sokan kiöntik a vizet a burgonya főzése után, és nem is gondolnak arra, hogy értékes tulajdonságokkal rendelkezik, és különböző háztartási és konyhai célokra használható.
A burgonyaleves keményítőt, vitaminokat és ásványi sókat, például káliumot, vasat és kalciumot tartalmaz, ami miatt hasznos az egészség és a bőrápolás szempontjából.
Mit lehet tenni a burgonya főzése utáni vízzel?
A burgonya főzete természetes gyógyszerként használható egyes betegségek kezelésére. A népi orvosok megfázás, gyomorhurut, ízületi gyulladás és magas vérnyomás esetén ajánlják a használatát.
A főzet hasznos tulajdonságai közvetlenül a burgonya minőségétől függnek: a friss gumók több hasznot hoznak, mint a hosszú ideig tároltak. Azt is fontos megjegyezni, hogy a főzetet egy napon belül fel kell használni, mivel később elveszíti gyógyító tulajdonságait.
Hol alkalmazható a burgonya főzete?
A burgonya főzetet kozmetikai célokra lehet használni. Puhítja a bőrt, és elősegíti a kisebb karcolások és irritációk gyógyulását. A burgonya főzetével való rendszeres fürdés segít puhábbá és simábbá tenni a bőrt, a lehűtött burgonyavízzel való mosakodás pedig csökkenti a duzzanatot és világosítja a szem alatti sötét karikákat. Ez a főzet tápláló összetétele miatt különösen hatékony az arc- és testbőr ápolására.
A burgonyából készült főzet keményítőben gazdag, amelyet a főzés során a levesek és mártások sűrítésére használhatunk
Csak adjon egy kis főzetet egy fazék leveshez, hogy sűrű állagot adjon az ételnek.
A burgonyaleves számos receptben helyettesítheti a tejet is, például pizzatészta vagy palacsinta készítésekor. Remek módja annak, hogy az ételek még könnyebbek légiesebbek legyenek. A burgonya főzete tehát nemcsak egészséges, hanem sokoldalúan felhasználható a konyhában és a háztartásban is.