Egészség

Hogyan kezeljük a köszvény és az ízületi gyulladás kiváltó okát?

Húgysav. Sokan nem is hallottak róla, hogy a szervezetünkben termelődik, és az elfogyasztott ételek, különösen a fehérjetartalmú ételek bomlásterméke. De ez egyelőre csak addig van így, amíg az ételt jól feldolgozzuk és a belek, a vesék és a bőr kiválasztja. Ez az információ különösen fontossá válik, amint az ízületi gyulladás, a vesekő, az ízületi fájdalmak, sőt a szív- és érrendszeri szövődmények is elkezdődnek. A legtöbb ilyen esetben tudnia kell, hogy a húgysavszintje, valamint a purinszintje valószínűleg már jó ideje nincs egyensúlyban.

Ezek a betegségek közvetlenül az anyagcsere- és kiválasztási folyamatok meghibásodásával függnek össze, aminek következtében a húgysav kikristályosodik és felhalmozódik a szervezet szinte minden szövetében, de különösen az ízületekben.

Emiatt alakul ki a köszvény – egy súlyos betegség, amely a nagylábujjakat érinti. Fájdalmas és nagyon kellemetlen betegség, amely leggyakrabban 40 éves kor után kísérti a férfiakat, de 60 éves kor után a nőket is. Az ilyen lerakódások nemcsak a lábujjakon, hanem a kezeken is lehetnek, torzítva azokat.

Megelőzése érdekében tisztázni kell, hogy van-e túl sok húgysav a szervezetben. Ehhez, éhgyomorra kell vért venni.

A férfiak esetében a húgysav normája a vérben – 262 – 452 µmol / l, a nők esetében – 137 – 393. Ha a normát jelentősen meghaladja, itt az ideje, hogy átgondolja mind az étrendjét.

Hogyan lehet kiegyensúlyozni a húgysav szintjét és megszabadulni a vele kapcsolatos betegségektől – egy interjúban nyilatkozott Dr. GRIMOVICH – a masszázs és a kínai gyógyító gyakorlatok mestere.

A KÖSZVÉNYHEZ, A VESEKŐHÖZ ÉS AZ ÍZÜLETI BETEGSÉGEKHEZ A GYOMRON KERESZTÜL VEZET AZ ÚT.

-Igaz, hogy késsel-villával, vagy inkább bizonyos ételekkel segítjük elő a húgysav túltengését és betegítjük meg magunkat?

-Ez igaz. Ezeknek a betegségeknek a kialakulása közvetlenül összefügg a táplálkozással. A középkor óta ismert, hogy köszvényben főleg olyan előkelő emberek szenvedtek, akik megengedhették maguknak, hogy eleget egyenek, ugyanakkor nem mozogtak sokat. Nem hiába nevezik ezt a betegséget még mindig „a gazdagok betegségének” vagy „az arisztokraták betegségének”. A parasztokat és kézműveseket, akik nem ettek túl sokat és keményen dolgoztak: kaszáltak, vasat kovácsoltak, ez a betegség elkerülte. Ezért ahhoz, hogy ne betegedjünk meg, figyelembe kell vennünk a gazdagok hibáit. Hiszen most, amikor minden finomság elérhető, egyre többen lépnek ugyanarra az útra, esznek és megbetegszenek.

Ahhoz, hogy elkerüljük a húgysavban lévő purinok felhalmozódását a szervezetben, kerülni kell a bennük gazdag élelmiszerek túlzott fogyasztását: hús, hal, alkohol, sör, melléktermékek, beleértve a májat, kolbászokat, gazdag húsleveseket, zseléket, konzerveket, valamint az édességeket, különösen az édes üdítőket. Az édes üdítők édesítőszert és fruktózt tartalmaznak. Ezek pedig nagyon megzavarják a húgysav anyagcseréjét. Nem ajánlott hetente háromnál többször húst enni. A norma – legfeljebb 150 g étkezésenként. Teljesen ki kell zárni vagy minimalizálni kell a cukorfogyasztást.

A húgysav csökkentésére nagyon hasznosak a citrusfélék, valamint a cseresznye. A tejtermékek, a gabonafélék, a zöldségek fogyasztását ösztönzik. Ajánlott továbbá több folyadék fogyasztása és a testmozgás.

A kockázati zónában megtalálhatók azok akik szeretnek későn este vacsorázni. Például a munkamániások, akik egész nap semmit sem esznek, majd este tele tömik magukat. Figyelembe kell venni, hogy a gyomor este 7 óra után megszűnik teljesen működni, és elegendő mennyiségű gyomornedvet osztani, ami az emésztéshez szükséges. Ezért reggelig ez az étel a belekben fog állni. Az ilyen emberek elhíznak és kellemetlen betegségek találnak rájuk.

Szeretnék egy külön ajánlást adni az iváshoz. Ahhoz, hogy a gyomor és az egész emésztőrendszer jól működjön, hogy kimossa belőle a nyálkát, nemcsak eleget kell inni, ami naponta akár 1,5 liter is lehet, hanem a megfelelő időben is. Az emésztőrendszer beindításához, az emésztés előkészítéséhez a kínaiak étkezés előtt 15 perccel isznak egy pohár forró vizet. Így elkerülhető a máj és a hasnyálmirigy működésének kiegyensúlyozatlansága, ami miatt felhalmozódik a húgysav a szervezetben.

A HÚGYSAV KIŰZÉSÉNEK MÓDSZEREI

-Hol rakódnak le leggyakrabban a purinok a szervezetben, és hogyan lehet kiűzni őket?

-A húgysav sói kikristályosodnak és leggyakrabban az ízületekben rakódnak le, gyulladást és erős fájdalmat okozva. Ahol a véráramlás gyenge, ott képződnek a legnagyobb lerakódások. Ezenkívül a húgysavak felhalmozódhat a bőr alatt, csomókat képezve, és a vesékben, köveket képezve.

Gyakran előfordul, hogy amikor masszázs közben fájdalmat érez a testében, az a lágyszövetekben lerakódott húgysav. Ez gyulladáshoz vezet, az izmok merevvé válnak, az izomszövet veszít rugalmasságából, mozgékonyságából. Az izmok felszabadítása, a véráramlás javítása érdekében az ókor óta használt piócákkal végeztek vérhajtást.

Az is nagyon jó, ha évente kétszer masszázskurzusokat végeznek. Továbbá, hogy megakadályozza a húgysav leülepedését, végezzen nyújtógyakorlatokat. Erre jó a jóga. Minél, lazább lesz az izom, annál jobban működik.

Emlékeztetem: sokat kell inni, hogy a purinok a vesén és a vizeleten keresztül távozzanak. Az is jó, ha a bőrön keresztül szabadul meg tőlük erőteljes testmozgással, amely során intenzíven izzad. A fürdőkben és szaunákban való gőzölésnek ugyanilyen csodálatos tisztító funkciója van.

PURINELLENES MÓDSZER

-Milyen módszert ajánlana, amely csökkenti a szervezet purinszintjét, és normalizálja a kiválasztórendszer és a tápcsatorna működését?

Figyelemre méltó hatása van a lábfürdőknek. Segítenek a megfázásnál, enyhítik a feszültséget, a duzzanatot, javítják a vérkeringést a lábakban, és serkentik a veséket – a fő szervet, amely eltávolítja a purinokat. Ehhez egy vödörbe öntsünk 40 fokos vizet, és tegyük a lábunkat bele 20 percre úgy, hogy a víz elérje a térdünket. Ha szükséges, ahogy lehűl, adjon hozzá meleg vizet. A vízbe kívánatos, hogy a nyugtató hatás fokozása érdekében valeriána vagy menta főzetet adjunk.

Ha a cikk tetszett és szeretne az oldal fejlődéséhez, sikeréhez hozzájárulni, kérjük, ne felejtse el megosztani családtagjaival, barátaival. Köszönjük.