A kenyér gyorsan és váratlanul is megromolhat.
Gyakran elfelejtkezünk arról, hogy időben el kellene fogyasztani a kenyeret, hogy ne romoljon meg.
Bár vannak módszerek a kenyér frissességének meghosszabbítására, néhány fontos figyelmeztető jelre is érdemes odafigyelni.
Hogyan ismerheted fel, hogy a kenyered hamarosan megromlik
A jól tárolt kenyér is általában néhány nap alatt megromlik.
Mielőtt késő lenne és ki kellene dobni, figyelheted a nedvesség kicsapódásának jeleit.
Emellett az öreg kenyér romlásnak indul, ami nem ugyanaz, mint a kiszáradás, és a további romlás oka lehet.
A száraz, nedvességet vesztett kenyér, amely elveszíti ropogós, feszes textúráját és törékennyé, morzsalékossá válik, szintén a romlás jele.
Nem is beszélve arról, hogy elveszti a friss ízét. Ez egy teljesen más folyamat, amely a keményítő molekuláris szintű kémiai változásával függ össze.
Annak ellenére, hogy az emberek szeretnék elkerülni az élelmiszer-pazarlást, ha a kenyér megromlik, már nem lehet vele mit tenni.
A penészes kenyér fogyasztása káros lehet, ezért az USDA azt javasolja, hogy dobd ki az egész kenyeret, ha akár csak egy szeleten is találsz penészt.
A műanyag zacskó nem a legjobb a kenyér tárolására, mivel a zacskóban lévő kenyér veszít a nedvességtartalmából, és ezáltal párás környezetet teremt, ami kedvez a penész kialakulásának.
Dobd ki a műanyag zacskót, amelyben a kenyeret tároltad, és a friss kenyeret inkább letakarva tartsd.
Ehelyett lélegző anyag használatát javasolja, amely – bár ellentmondásosnak tűnhet – valójában lassítja a nedvesség kicsapódását.
A fagyasztózacskó jó választás, ha a boltban extra kenyeret vásároltál, vagy több kenyered van, mint amennyit gyorsan el tudnál fogyasztani.