Ha hajlamos mindent a mosógépbe tenni, itt az ideje, hogy változtasson ezen a rossz szokásán. Egyes háztartási cikkeket nem szabad a mosógépbe tenni, mert károsíthatják azt. A fürdőszobaszőnyegek sem kivételek! Ha tehát nem akarja, hogy a végén egy borsos javítási számlával kelljen számolnia, tudja meg, hogyan kell megfelelően mosni a fürdőszobaszőnyeget.
Elmagyarázzuk.
Betehető a fürdőszobaszőnyeg a mosógépbe?
Bármennyire is piszkosak, a fürdőszobaszőnyegeket soha nem szabad a mosógépbe tenni.
A legtöbb elöltöltős mosógépnek nagy, forgó dobja van, amelybe nagy méretű, nehéz tárgyak is beférnek. Egyesek tévesen azt gondolhatják, hogy ezek a gépek képesek kimosni a fürdőszobaszőnyegüket. Ez azonban nem így van.
Az ok, amiért nem ajánlják, az a nedvszívó tulajdonságaik miatt van. A szakértő szerint a fürdőszobaszőnyegek sok vizet szívnak magukba, amikor géppel mossák őket. Ennek eredményeképpen a végén nagyobb súlyuk lesz, mint amennyit a mosógép elvisel. A súly a centrifugálási sebességgel együtt károsítja a mosógépet.
És ez még nem minden! Amellett, hogy a fürdőszobaszőnyegek károsítják a készülék belsejét, még a leeresztőmotor is megsérülhet. A fürdőszobaszőnyegek gumihátlappal rendelkeznek, amely a mosási ciklus során a hőmérséklet miatt szétesik. A leszakadó apró gumidarabkák eltömítik a lefolyószivattyút, és nemcsak a motort, hanem a lefolyócsövet is eltömítik.
A fürdőszobaszőnyegek a mosógép egy fontos alkatrészét is károsíthatják. Ez a dob csapágya, amely a centrifugálási ciklus erejétől jelentős károkat szenved. Ezek a javítások drágák lehetnek.
Mindezek alapján, még ha a szőnyegének nincs is gumihátlapja, ne mossa géppel. A szőnyeg hosszú szálai a mosás során meglazulhatnak, és eltömíthetik a lefolyót.
Hogyan mosható a fürdőszőnyeg kézzel?
A fürdőszőnyegek valóságos táptalaja a baktériumoknak. Ha nedvesek, könnyen elősegítik a baktériumok, a penész és a kellemetlen szagok elszaporodását. Higiéniai okokból hetente egyszer mossuk ki a fürdőszobaszőnyegeket. Azt is javasolja, hogy a fürdőszobaszőnyegeket kétévente cseréljék le.
Ha szeretné elkerülni a borsos javítási számlát, miért nem mossa ki kézzel a fürdőszobaszőnyeget? Könnyebb, mint gondolná. Csak tudnia kell, hogyan. Íme egy egyszerű tipp a fürdőszobaszőnyeg kézzel történő mosásához.
Rázza fel a szőnyeget, hogy eltávolítsa a port és a törmeléket;
Tegye a fürdőszobaszőnyeget meleg vízbe;
Adjon hozzá néhány evőkanál mosószert;
Tegyen egy törölközőt a padlóra, hogy elkerülje a padló nedvesedését;
Áztassa a szőnyeget a kádban;
Tisztítsa meg a foltokat egy szivaccsal;
Ürítse ki a fürdőkádat, és öblítse ki a szőnyeget hideg vízzel;
A fürdőszobaszőnyege olyannyira átázott, hogy ha máshová viszi száradni, akkor a ház padlója vizes lehet. A legjobb, ha kicsavarja a felesleges vizet, hogy felgyorsítsa a száradási folyamatot;
Végül fektesse a fürdőszőnyeget laposan egy szárítóállványra a kádban, hogy a felesleges víz le tudjon folyni. Alternatív megoldásként lehetőség szerint levegőn is megszáríthatja.
A gumiborítású fürdőszőnyegeket ne mossuk gépben. Ahhoz, hogy tiszta szőnyegeket kapjunk anélkül, hogy a gumi károsodna, azt javasolja, hogy hetente hígított fehér ecetet permetezzünk a szőnyegekre. A citromsavból készült fehér ecet természetes fertőtlenítőszerként működik. Az ecet savassága félelmetes fegyver a szennyeződés, a zsír és a baktériumok ellen.