Háztartás, Tippek

Mennyi ideig kell viselned a melltartót, mielőtt kimosod? Valószínűleg ezt a hibát, Te is elköveted

Mi lenne, ha azt mondanám, hogy lehet, hogy túl gyakran mosod a melltartódat… vagy nem elég gyakran? Tudd meg az igazságot az ideális mosási gyakoriságról és a hibákról, amiket el kell kerülnöd, hogy tovább megőrizd a fehérneműd!

Tudtad, hogy a farmer eredetileg bányászok és munkások munkaruhája volt? Ma már divatos alapdarabbá váltak. A melltartók pedig egyszerű fűzőből stílusos és kényelmes kiegészítőkké fejlődtek. De a kényes fehérneműktől a strapabíró farmerekig, hogyan ápold őket anélkül, hogy károsodnának?

Szánjunk egy pillanatot arra, hogy beszélgessünk hűséges mindennapi szövetségeseinkről: a melltartókról. Az igazság az, hogy szinte minden nap hordjuk őket, de vajon tudjuk-e, hogyan kell rájuk vigyázni, hogy minél tovább velünk maradjanak? Mennyi ideig kell viselned a melltartót, mielőtt kimosod? Íme néhány egyszerű, hatékony tipp kedvenc fehérneműd kényeztetéséhez. Bónusz: rengeteg tipp, hogy az összes többi ruhadarabod is olyan jól nézzen ki, mint újkorában, miközben megvéded őket.

Az, hogy milyen gyakran mosod a ruháidat, valóban olyan környezetvédelmi kérdés, ami 2025-ben viták tárgya lesz.

A „mosásmentes mozgalom”: a mosópor nélküli világ felé. Mi lenne, ha azt mondanám, hogy lehet, hogy túl gyakran mosod a ruháidat? Hogy a farmered sokkal ritkábban érdemli meg, hogy a mosógépbe kerüljön, mint gondolnád?

Az elmúlt néhány évben egyre nagyobb lendületet vett az alacsony mosásszámú mosás mozgalom, amely a ruhák ritkább mosása mellett érvel a szálak, a pénztárcák és természetesen szeretett bolygónk védelme érdekében. És bizonyára innen merítettek ihletet az ADEME irodái is, hogy pontos számadatokkal álljanak elő. A következőket javasolják: Alsónemű: egyszer. Melltartó: legfeljebb 7 használatra. Pamut pólók és felsők: 4-5 alkalommal. Ruhák: 4-6 alkalommal. Pizsama: 7 alkalommal. Gyapjú pulóverek: 10-15 alkalommal. Farmer: 15-30 alkalommal.

Megdöbbentő felfedezés azok számára, akik az ösztöneikre hagyatkoznak, vagy megítélik, mikor van itt az ideje. Szóval, meggyőződtél vagy szkeptikus vagy? A cikk további részében megosztjuk veled szokásos ajánlásainkat.

És a legfontosabb kérdés, amit fel kell tenni magadnak: valóban kellenek szabályok az ilyen jellegű kérdésekre?

Milyen gyakran kell mosni a melltartót?

Íme a válasz szakemberektől és bőrgyógyászoktól. Általánosságban hetente két-három alkalommal érdemes kimosni a melltartót viselés után. Ha viszont különösen aktív napod volt, vagy sokat izzadtál, akkor gyakori mosás ajánlott. Különösen nyáron, amikor olyan termékeket használsz, mint a testápoló krémek vagy az önbarnító.

A legjobb, ha több melltartód van, amiket hét közben cserélgetsz.

Mosási módszerek és hogyan hosszabbíthatod meg az élettartamát?

Kézi mosás vagy a kíméletes módszer

Édesanyám mindig arra tanított, hogy kézzel mossam a fehérneműt. De be kell vallanom, hogy a rohanó életünk mellett nem feltétlenül van sok időnk. De még mindig ez a legjobb módja annak, hogy jól vigyázzunk rájuk. Egyszerűen tölts meg egy lavórt meleg vízzel, és adj hozzá egy kis mennyiségű enyhe mosószert. Mártsd a melltartókat a szappanos vízbe, és hagyd őket ázni körülbelül 10 percig. Finoman dörzsöld át, és alaposan öblítsd le hideg vízzel, hogy eltávolítsd a szappanmaradványokat.

Gépi mosás

Először is rögzítsd a melltartó klipszeit, hogy megakadályozd, hogy más ruhadarabokba akadjanak. Ezután tedd őket egy mosóhálóba az extra védelem érdekében. Ezután válaszd a kímélő mosási programot, aminek hőmérséklete nem haladja meg a 30 fokot.

Apró gesztusok a hosszú élettartamért

Váltogasd a melltartókat, hogy elkerüld az idő előtti kopást. Ne akaszd fel a melltartódat a pántjainál fogva, mert ez megnyújthatja azokat.

Jobb, ha minőségi fehérneműt választasz.

Tippek a különböző típusú ruhadarabok ápolására

A fehérneműk után a farmerek körül is sok vita van. Kerüld a farmer mosását minden egyes viselés után, kivéve, ha nagyon koszos. Akár 5-10 alkalommal is viselheted őket, mielőtt kimosnád őket. Ez segít megőrizni a színüket és a formájukat. És ne felejtsd el kifordítani őket mosás előtt, hogy megőrizzék a színüket.

Ami a pamut felsőket illeti, minden viselés után kimoshatod őket, de kerüld a túl sok mosószer használatát, mert az idővel károsíthatja a szálakat.

A selyemruhák különleges figyelmet érdemelnek. Általában ajánlott a selyemruhákat minden használat után kimosni, de csak akkor, ha szükséges. A legjobb, ha kézzel mosod őket, és kerülöd, hogy közvetlen fénynek vagy magas hőmérsékletnek tedd ki őket.