Háztartás, Tippek

Miért csináljunk lyukat a tejfölös dobozra? Ez a gyors praktika pénzt takarít meg

Valószínűleg mindannyian találkoztunk már azzal a helyzettel, amikor megpróbáltunk joghurtot vagy például tejfölt kiszedni egy műanyag pohárból, de nem jön ki az összes tartalom. Akármennyire is próbálkozunk kanállal, villával vagy késsel, mindig marad pár grammnyi termék az alján. Pedig, ha jobban belegondolunk, ez is pénz. Szerencsére a különösen takarékos emberek számára létezik egy egyszerű és gyors trükk. Írd fel!

Ha főzés közben szükséged van arra, hogy az összes tartalmat kivedd a pohárból, nem csak egy-két kanálnyit, akkor ez a trükk remekül fog jönni. Ehhez egy késre és csak néhány másodpercre van szükség. Először fogunk egy zárt tejfölös, tejszínes vagy joghurtos poharat, megfordítjuk, és alul készítünk egy kis lyukat. Ennek köszönhetően levegő jut a csomagolásba, ami segít könnyen és gyorsan kinyerni a tartalmat.

Miután megvágtuk, kinyitjuk a poharat, megdöntjük, és kicsit összenyomjuk. Egy pillanat, és a teljes 200 grammnyi termék a táladban van, egy csepp sem marad az alján. Többé nem kell azzal vesződni, hogy kapargatod a pohár alját, remélve, hogy „kifacsarod” a joghurtot vagy tejfölt az utolsó cseppig.

Miért keletkezik folyadék a joghurt tetején?

Egyébként néha előfordul, hogy furcsa folyadék jelenik meg a joghurt vagy a tejföl tetején. Ez nem túl bizalomgerjesztő látvány, ezért gyakran a szemetesben végzi a termék. Mi ez valójában? Sokan felteszik a kérdést, hogy fogyasztható-e még az ilyen tejtermék.

Kiderült, hogy ha kinyitunk egy joghurtot vagy más tejterméket, és nem esszük meg azonnal, hanem a hűtőbe tesszük, a tetején megjelenik egy folyadék, amit sokan tévesen a romlás jelének tartanak. Valójában ez tévedés. A joghurt tetején lévő folyadék nem más, mint savó. Egyszerűen össze kell keverni, és a termék továbbra is fogyasztható.

Ezt a folyadékot nem érdemes kiönteni. Helyette használhatod turmixok, öntetek vagy levesek készítéséhez.