Sokan szeretik a kolbászt. Viszont lehet, hogy a kolbászos szendvicsnél jobb nassolnivalót érdemes keresni.
A kolbászt uzsonnára sokan már gyerekkorunk óta szeretjük. Vendégek érkeztek? A szeletelt kolbász tökéletes nassolnivaló lesz az asztalra.
De sajnos számos laboratóriumi vizsgálat kényszerít minket arra, hogy megfontoljuk ennek a terméknek a fogyasztását. Nagyon gyakran a gyártási költségek csökkentése érdekében a gyártók különböző nem biztonságos anyagokat, szójababot és más olcsó húspótlókat használnak.
Sajnos ez nem igazán befolyásolja a kolbász árát. Nagyon gyakran a rossz minőségű alapanyagokból készült húst magas áron adják el nekünk, amiért egy nagy darab friss húst is vehetnénk.
Szerencsére a gátlástalan termelők között is vannak olyanok, akik felelősségteljesen állnak a termékeikhez, és fontosnak tartják a hírnevüket.
Tudja meg, hogyan lehet megkülönböztetni a jó minőségű kolbászt a vegyileg feldolgozott kolbásztól
Íme néhány trükk:
1) Ha van rá lehetősége, kérdezze meg és tudja meg, hogy a termelő miből készíti a kolbászt.
2) Olvassa el figyelmesen a címkét. A kolbásznak húsból kell készülnie. Nem lehetnek benne szójaadalékok.
Íme a kolbászokban leggyakrabban használt adalékanyagok: E407 – karragén, E412 – guargumi E450, E451 – foszfátos kémiai vegyületek.
Ezek adják a kolbászok szaftosságát. A nitritek és a nitrátok egyaránt tartósítószerek, amelyeket azért adnak a kolbászhoz, hogy ízletes „hús” színt adjanak neki.
3) Fordítson különös figyelmet az eltarthatósági időre. Ezt a címkén feltüntetik. Ha nincs feltüntetve a lejárati idő, ne vásárolja meg ezt a terméket.
4) Fordítson figyelmet a csomagolásra. Sűrűnek, rugalmasnak, száraznak, tisztának és a húshoz illőnek kell lennie.
5) A színe ne legyen élénk.
6) A kolbásznak rugalmasnak kell lennie. Ha a kolbász túl puha, az magas szója- és keményítőtartalomra utal. Csak a májas kolbászok puhák.