Nem minden okostelefon-tulajdonos tölti helyesen az okostelefonját. A legtöbb telefonhasználó ugyanazokat a hibákat követi el. Soroljuk fel a leggyakoribbakat, hogy elkerülhessük ezeket a problémákat.
A telefon „nullára” való lemerítése
Sok telefontulajdonos meg van győződve arról, hogy mindig teljesen le kell meríteni a készüléket. Ez azonban tévhit. Ha ezt teszi, akkor egy év töltés után a készülék egy napi működésre sem lesz elég. Az eredeti teljesítmény helyreállítása ebben az esetben nem lesz lehetséges, ami komoly problémákat okozhat a mindennapi használat során.
Ha a telefon nem új, akkor kívánatos 30%-os szintig kisütni. A maximális töltési szintnek 95%-osnak kell lennie. Ez a szabály a lítium akkumulátorokból működő készülékekre is vonatkozik, amelyek a legelterjedtebbek a modern okostelefonok között.
A modern okostelefon-modellek értesítik a tulajdonosokat, hogy a töltési szint 20%-ra, majd 10%-ra csökkent. A 40-80%-os tartományt tartják optimálisnak. Ha követi ezt az előírást, az okostelefon élettartama jelentősen megnő. Megelőzési céllal, vagy ha a készüléket hosszú ideig nem használták, ajánlott teljesen kisütni, majd a töltést 100%-ra hozni. Ez segít szinkronizálni az összes adatot az akkumulátor valós töltési információival. Ez a megközelítés meghosszabbítja az akkumulátor élettartamát és csökkenti a tűzveszélyt, ami különösen fontos a biztonság szempontjából.
Sérült töltők és kábelek használata
Ne használjon sérült töltőket és kábeleket a kütyü töltéséhez. Ezt általában azok teszik, akik egy barátjuknál éjszakáznak, vagy rövid útra mennek. Ez a készülék károsodásával és öngyulladással járhat. Ha rendszeresen használ ilyen kiegészítőket, hamarosan új okostelefont kell vásárolnia, ami jelentős költségekkel járhat. Mindig ügyeljen arra, hogy a töltők és kábelek jó állapotban legyenek, hogy elkerülje a problémákat és meghosszabbítsa készüléke élettartamát.
Ismeretlen gyártóktól származó, rossz minőségű töltők használata
Kerülje az ismeretlen gyártóktól származó, rossz minőségű töltők használatát. Csak olyan tartozékokat használjon, amelyek minősége megkérdőjelezhetetlen és megbízható. Utazáskor, még ha csak rövid időre is, mindig vigyen magával natív töltőt. A túl nagy töltőáram károsíthatja az akkumulátort, ezért részesítse előnyben a megbízható gyártók, készülékeit, amelyek garantáltan biztonságosak és hatékonyak.
Az egyik márka okostelefonjaihoz gyakran illeszkednek más márkák töltői is. Ezek csak akkor használhatók, ha nincsenek kétségek a minőséggel kapcsolatban. A terméknek feltétlenül rendelkeznie kell egy olyan tanúsítvánnyal, amely igazolja, hogy megfelelt a szükséges teszteken és biztonsági előírásokon. Az okostelefonok töltésével az eredeti töltők boldogulnak a legjobban, mivel ezeket kifejezetten az adott készülékhez fejlesztették ki, figyelembe véve annak speciális igényeit és módosításait.
A telefon, párna, ruha, takaró alá helyezése
Ne tegye a telefont töltés közben párna, ruha vagy takaró alá. Sok készülék, különösen azok, amelyek támogatják a gyorstöltési lehetőséget, nagyon felmelegszik, amikor bedugják. Ezeknek a készülékeknek szükségük van a megfelelő hőelvezetésre, ezért a gyártók még a tok eltávolítását is javasolják töltés közben. A párna alatt hagyott okostelefon túlmelegszik és használhatatlanná válik, ami különösen veszélyes az olyan készülékek esetében, amelyek működését lítium-ion akkumulátorok biztosítják. A túlmelegedés nemcsak a készülék élettartamát rövidíti meg, hanem tűzveszélyt is jelenthet.
A telefon intenzív használata töltés közben
Egy másik fontos szabály, hogy a telefont töltés közben nem szabad aktívan használni. Ez különösen azokra a kedvező árú készülékekre vonatkozik, amelyek nem rendelkeznek jó szellőzőrendszerrel. A töltési folyamat során az akkumulátor felmelegszik, és ha a készüléket intenzíven használják, az még nagyobb túlmelegedést idéz elő. Ez megzavarja a töltési ciklusokat, és a telefon gyorsan elhasználódik. Az intenzív használat töltés közben nemcsak az akkumulátor élettartamát csökkenti, hanem a készülék általános teljesítményét is rontja.
Ezeknek a szabályoknak a megszegése ahhoz vezet, hogy 2-3 éven belül ki kell cserélni az akkumulátort vagy új telefont kell vásárolni.