Sokan használnak forró vizet mosás közben, hogy ruháik ragyogóan tiszták maradjanak. A forró víz a kemény foltoktól is megszabadul. A mosodák azonban ennek ellenkezőjét tanácsolják. Miért érdemes hideg vízben mosni a ruhákat?
Ha hideg vízben mosod a ruháidat, tudnod kell, hogy ez hatékonyabb és olcsóbb. Ebben a cikkben néhány olyan előnyről fogok beszámolni, amelyek meggyőzhetnek arról, hogy ezt használd, hogy mindig tisztán tartsd a ruháidat.
Milyen előnyei vannak a hideg vízben mosott ruhák mosógépben történő mosásának?
Mindenekelőtt figyelembe kell vennie a mosandó ruhák típusát, valamint az alkalmazandó programot és a hőmérsékletet. Minden egyes anyagtípust, például a gyapjút, a pamutot vagy a kényes anyagokat megfelelő hőmérsékleten kell mosni. Ezért a legjobb, ha hideg vizet választasz a forró víz helyett.
Talán nem is tudtad, hogy a magas hőmérséklet nem képes megfelelően eltávolítani a foltokat. Fennáll a veszélye, hogy beágyazódnak a textilszálakba. Ha azt szeretnéd, hogy a ruháid tiszták legyenek, de ne sérüljenek, a legbölcsebb megoldás, ha hideg vízben mosod őket. Mi több, ha a ruháin makacs foltok vannak, például vér, szósz vagy fű, a hideg víz hatékonyan eltávolíthatja azokat.
A hideg vízben való mosás energiát takarít meg
Ha csökkenteni szeretnéd az energiaszámládat, javasoljuk, hogy mosás közben hideg vizet használj. Ez nagy különbséget jelenthet, tekintve, hogy ez a háztartási gép az egyik legnagyobb energiaigényű a háztartásban. Ez a készülék a víz felmelegítéséhez felhasznált energia 90%-át használja fel.
További hasznos tippek a hideg vizes ruhamosás során történő takarékossághoz
A hideg vízben való mosás a meleg vízzel összehasonlítva a hatékonyság és a megtakarítás szinonimája. Ráadásul ezeket az energiamegtakarításokat növelheti, ha a mosógépet akkor indítod el, amikor a töltések tele vannak.
Más szóval a mosógépek ugyanannyi vizet fogyasztanak a kis és a nagy töltéseknél is. Tehát a megtakarítás érdekében a legjobb, ha a mosógépet teljes töltettel indítod el. Ez egy jó szokás, amit érdemes magunkévá tenni, hogy vizet, mosószert és áramot takarítsunk meg.