Sok háziasszony, különösen az idősebbek, ragasztószalagot használnak a seprűjükön. Most megtudhatja, hogy mi ennek a gyakorlatnak az oka.
Minden nap legalább egyszer azon kapjuk magunkat, hogy fel kell söpörnünk bizonyos por- vagy morzsa, esetleg hajszál felhalmozódásokat, amelyek a padlóra estek, hogy elkerüljük a hangyák vagy a szennyeződések kialakulását.
Még ha nem is tartózkodunk otthon, akkor is célszerű naponta legalább egyszer használni a seprűt vagy a porszívót, mert a porcsomók akár a házon kívülről is felhalmozódhatnak.
Az egyik ok, amiért hajlamosak vagyunk ezt a háztartási gyakorlatot naponta legalább egyszer elvégezni, az az, hogy az ételek elkészítése közben véletlenül leeshet valami a padlóra.
Ez megtörténik uzsonna vagy ebéd és vacsora közben is, valamint mozgás közben is.
Ezen kívül mindannyiunknak hullik a szőre és haja, egyeseknél több, másoknál kevesebb.
A két csempe között található fugázott rész, néha elég széles, amely nehezen mosható, ha a szennyeződés makacs, és ezért bizonyos módszerekhez kell folyamodni, hogy újra fényes legyen.
A padló fontos, mert ez az a hely, ahová a lábunkat tesszük, és néha papucs nélkül, közvetlenül egy pár zokniban mászkálunk, utána meg elterülünk a kanapén.
Aki gyerekekkel él, az nagyon jól tudja, hogy hajlamosak gyakran a padlón tölteni az időt, különösen, ha kúsznak, ezért mindig jobb, ha a padló tiszta és fertőtlenített.
Néha azonban vannak olyan maradványok, amiktől nem könnyű megszabadulni, és ezért jön a képbe az egyik, generációról generációra szálló titok, amelyet az idősebb háziasszonyok gyakran alkalmaznak.
Hogyan is csinálja?
Ehhez ragasztószalagot kell tenni a seprűre. Különösen azt a vastagot, amelyet általában a csomagoló dobozok csomagolására használnak, és ezt a seprűnk sörtékkel ellátott részére helyezzük.
Ha egy szalagot helyezünk a két oldal egyikére, akkor láthatjuk, hogy amikor söprünk, az összes szennyeződés a szalaghoz tapad és csapdába esik.
Így az összes szőrszálat és a legkisebb maradékot is felfogja a szalag, mi pedig egyszerűen lehúzzuk a szalagot a seprűnkről és kidobhatjuk anélkül, hogy a szemeteslapáthoz kellene nyúlnunk.
Ily módon nemcsak időt takarítunk meg, hanem biztosítjuk is a tiszta padlót.
Ez a titok nemzedékről nemzedékre öröklődött, és része a nagymamák tanácsainak, amelyek mindig hasznosnak bizonyulnak.