A pehelydzsekik nélkülözhetetlenek a téli időszakban, de ápolásuk gyakran fejtörést okoz. Mivel ezek a kabátok nem olcsók, sokan aggódnak, hogy a nem megfelelő mosás károsíthatja a töltetet vagy az anyagot.
Ezért amikor eljön az ideje a pehelydzseki mosásának, gyakran felmerül a kérdés: „Nem tesz kárt a mosógép?” Ha szeretnél időt és pénzt megtakarítani a vegytisztítás elkerülésével, fontos néhány tippet megismerni, amelyek biztosítják, hogy a dzsekid biztonságosan tisztítható legyen, és megőrizze eredeti állapotát. Olvass tovább, hogy megtudd, hogyan gondoskodhatsz megfelelően a legmelegebb ruhadarabodról!
A pehelydzsekik könnyűek, mégis nagyon melegek. Mosógépben moshatók, de néhány dologra oda kell figyelni.
Először alaposan tisztítsd meg a mosógép mosószertartályát, mert a benne maradt mosószermaradványok károsíthatják a kabát anyagát.
Ezután ürítsd ki a mosógép alját. Járasd üresen a gépet, hogy megszabadulj a szennyeződésektől és kellemetlen szagoktól.
A dzseki zsebeit ürítsd ki, a cipzárakat húzd fel, majd fordítsd ki a kabátot.
Hogyan mosd a pehelydzsekit?
Áztasd be a dzsekit langyos vízzel teli lavórba, és kézzel nyomkodd meg. Így a levegőt eltávolítod a kabát belsejéből, ami megakadályozza a töltet összetapadását mosás közben.
Végül tedd a dzsekit a mosógépbe, és dobj mellé néhány teniszlabdát vagy szilikonlabdát, amelyek megakadályozzák, hogy a töltet összetapadjon mosás közben.
Állítsd be a gyártó címkéjén javasolt hőmérsékletet, és használj kifejezetten pehelyruházathoz való mosószert.
Hogyan szárítsd a pehelydzsekit?
Két módszer létezik. Ha van szárítógéped, használhatod azt (először ellenőrizd, hogy a gyártó ajánlja-e az ilyen típusú szárítást), vagy választhatsz hagyományos szárítást.
Először is, ne akaszd fel a nedves kabátot vállfára, és ne szárítsd hajszárítóval. A töltet összetapadásának elkerülése érdekében terítsd szét a dzsekit egy szárítóra. Időnként fordítsd meg. Ne tedd ki közvetlen napfénynek. A szárítás lassú folyamat, és időbe telik, amíg teljesen megszárad.
Hogyan frissítsd fel a pehelydzsekit?
Természetesen előfordulhat, hogy nem szükséges a dzsekit kimosni, elég, ha gőzölős vasalóval felfrissíted. A forró gőz nem károsítja a töltetet, de eltünteti a kellemetlen szagokat, és fertőtleníti az anyagot.