Ez egy egyszerű jel, amit sokan nem ismernek. Pedig sokkal fontosabb, mint amilyennek első látásra tűnik. Ha látja, mindenképpen figyeljen oda.
Sokan válnak családon belüli erőszak áldozatává. Sajnos a világjárvány során ez a szám megnőtt. A családon belüli erőszak áldozatai gyakran nem tudják, mit tegyenek ilyen helyzetekben.
Félnek beszélni róla, így senkinek sincs fogalma arról, mi zajlik a zárt ajtók mögött.
Ezek az emberek nap mint nap szenvednek el erőszakot a hozzátartozóiktól. Az elszigeteltségben még nehezebb kapcsolatot teremteni a külvilággal és segítséget kérni.
Egy portálnak köszönhetően ebben a cikkben megtudhatja, mit tegyen, ha családon belüli erőszak áldozata, vagy éppen ellenkezőleg, ha szembesül ezzel a különleges jelzővel!
A „Segítség” nemzetközi szimbóluma
A „Segítség” nemzetközi szimbólum egy diszkrét jel, amelyet megmutathatunk egy ismerősünknek vagy egy vadidegennek. Arról tájékoztat minket, hogy erőszak áldozatai vagyunk.
A legtöbb ember nem mer csak úgy felállni és segítségért kiáltani. Ennek oka, hogy félnek attól, hogy kínzójuktól súlyos büntetést kapnak. Ezért hozták létre ezt a jelet.
Ez egy ki nem mondott segélykiáltás, amelyet a Kanadai Női Alapítvány kezdeményezett. Ezt a jelet megmutathatja egy videóinterjú során vagy úgy, hogy integet valakinek az ablakon keresztül, vagy megmutathatja, amikor átvesz egy csomagot a futártól.
Akkor is bátran megmutathatja a jelet, amikor a kínzó háta mögött van, amikor éppen beszélget valakivel, és nem látja magát.
Nem kell szavakat használnia ahhoz, hogy megkapja a szükséges segítséget
Ez a jel egy integetésnek tűnik, mintha köszönni szeretne valakinek. Azonban egy másik személy, aki látja ezt a jelet, és tudja, hogy mit jelent, megfejtheti a mögötte lévő néma segélykiáltást.
Mit tegyünk, ha valaki ezt a jelet mutatja nekünk?
Ne mutassuk ki semmilyen jelét annak, hogy valami baj van. Különösen akkor nem, ha egy potenciális elkövető van a közelben. Akkor ugyanis az áldozatnak komoly következményekkel kell szembenéznie.
Vegye fel a kapcsolatot a rendőrséggel
Próbálja meg úgy befejezni a találkozót vagy a beszélgetést, mintha mi sem történt volna. A beszélgetés befejezése után a 112-es segélyhívószámon kapcsolatba léphet a rendőrséggel, elmagyarázhatja a helyzetet, és tájékoztathatja őket, hogy ez a személy ilyen módon közeledett önhöz.
Ha emlékszik erre a jelre, akkor segíthet a segítségre szoruló személynek, vagy segítséget hívhat, ha ön az áldozat.
Az interneten számos videót találhat arról, hogy az emberek egy normál videóhívás során diszkréten jelzést küldenek segítségért. A felszínen teljesen ártalmatlannak tűnik a beszélgetés, így a háttérben lévő bántalmazó nem is figyel oda.
A másik végén lévő emberek azonban megértik a jelzést, és ez az első lépés az áldozat megmentéséhez. Legyen biztonságban és segítsen másoknak.