Háztartás, Tippek

A hagyma soha többé nem fog megrohadni. Ez a nagyapám bevált módszere

Sokan azt gondolják, hogy a kicsírázott hagyma már nem ehető. Ezért a szemétben végzi. Pedig amikor a zöldség elkezd csírázni, valóban gyorsabban romlik, de ez nem jelenti azt, hogy ki kellene dobni. Ezekkel a módszerekkel a hagymát tavaszig frissen tarthatod.

Hogyan tárold a hagymát, hogy ne romoljon meg? Ezekkel a módszerekkel tavaszig friss marad.

Bár a hagyma hosszú ideig eltartható, és otthon is hónapokig eláll, idővel csírázni kezd. Ez a természetes növekedési ciklus része. Sajnos azonban ez gyorsabb romlással jár, és ilyenkor a zöldség gyakran a kukában végzi.

A gyorsabb romlásért a nem megfelelő tárolás, rossz hőmérséklet vagy a helyiség túl magas páratartalma is felelős.

Ha betartasz néhány szabályt, a hagyma még hosszú ideig fogyasztható marad, és nem fog kicsírázni.

Hogyan tárold a hagymát, hogy ne romoljon meg? Figyelj ezekre, már a boltban is!

A hagyma eltarthatósága már a vásárláskor eldől.

Csak tiszta, teljes, érett alakú és száraz, tiszta héjú hagymát válassz. Kerüld a már csírázó vagy nedves példányokat.
Ne vásárolj puha hagymát sem, amin sötét foltok vannak a nyaknál. Ez a rothadás jele lehet. Ilyenkor a zöldség már nem alkalmas fogyasztásra.
Az sem mindegy, honnan származik a hagyma. A legjobb, ha bio termesztésű példányokat választasz. Így biztos lehetsz benne, hogy termesztésükhöz nem használtak vegyszereket.

Miután jó minőségű hagymát vásároltál, ki kell választanod a megfelelő tárolási helyet. Ez határozza meg, hogy néhány napon belül megromlik-e vagy sem.

Ehető-e a kicsírázott hagyma? Ne hagyd, hogy gyorsabban megromoljon!

Mielőtt eltennéd a hagymát a megfelelő helyre, először alaposan tisztítsd meg a földtől.
Ezután tedd száraz, szellős helyre körülbelül két-három hétre. Ez segít, hogy kissé kiszáradjon. A folyamat végén vágd le a gyökereket körülbelül egy centiméter hosszúságúra. Ezzel előkészíted a zöldséget a biztonságos tárolásra.

A hagymát legjobb fa ládákban, kosarakban vagy szellőzőnyílásokkal ellátott rekeszekben tárolni.

A hosszú távú tárolásra a legjobb egy hűvös helyiség. A hőmérséklet ne haladja meg az 5 Celsius-fokot. Ideális például a kamra, pince vagy padlás. Mindenképpen kerüld a nedves helyeket, és a hűtőre ne is gondolj.

A zöldséget legjobb fa ládákban, kosarakban vagy szellőző rekeszekben tárolni, hogy biztosított legyen a megfelelő szellőzés. Ha viszont már kicsírázott, akkor sem kell rögtön kidobnod. Nyugodtan elfogyaszthatod.