A ruhák szárítása egy hideg lakásban télen vagy ősszel (erkély és elektromos szárító nélkül) nem könnyű feladat. Egy összecsukható szárító nem túl vonzó látvány a lakótérben, és a nedves ruhák száradása sok órát, néha napokat is igénybe vesz. Hogyan lehet felgyorsítani a folyamatot? Elmondjuk, hogyan száríthatja gyorsan és hatékonyan a ruháit. Kiderült, hogy ez nagyon egyszerű.
A nedves ruhák megfelelő szárítása anélkül, hogy károsítaná családtagjai egészségét, igazi tudomány. Nem viccelünk! A szakértők azt tanácsolják, hogy ne akasszuk fel a nedves ruhákat a hálószobában, mivel ez növeli a páratartalmat. Az egészségügyi előírások szerint télen 30-45%-os, a melegebb hónapokban pedig 30-60%-os páratartalomra van szükség.
Ha a nappaliban vagy a hálószobában szárítja a ruhákat, a páratartalom 65%-nál is magasabb lehet. Ennek közvetlen következményeként penész képződik, a bútorok és a belső felületek használhatatlanná válnak, a berendezések pedig tönkremennek. Az otthon lakói hamarosan fejfájásra, köhögésre és gyakori megfázásra fognak panaszkodni. Ezért a legjobb, ha a szárítót az előszobában helyezzük el.
A konyhában történő ruhaszárítás nem a legjobb megoldás, még akkor sem, ha nagyon logikusnak tűnik. Igen, a nedvesség sokkal gyorsabban elpárolog, de a ruhák magukba szívják az ételszagokat és a finom zsírrészecskéket.
Hogyan száríthatom meg a ruháimat mindössze 2 óra alatt?
Az internet tele van nagyszerű ötletekkel, amelyek megkönnyítik az életet. Pardee Rubin és Charlotte Figg bloggerek egy ilyennel álltak elő. Kisvállalkozást működtetnek, mosószereket árulnak és hasznos tippeket osztanak meg a TikTok-on. Az egyik bejegyzésükben elárulják, hogyan száríthatjuk meg a ruháinkat szinte azonnal mosás után.
Teregesse ki a mosott ruhákat a radiátor melletti szárítóállványra. A ruháknak egy „kupolát” kell készíteni. Vegyen egy száraz lepedőt, és helyezze egy részét a radiátorra, a másik részét pedig a ruhák fölé. Ez a „sátor” hosszabb ideig bent tartja a hőt, és nem oszlik szét különböző irányokba. A ruhák így sokkal gyorsabban megszáradnak. Akik kipróbálták ezt a módszert, azt állítják, hogy az összes ruhájuk tökéletesen megszárad mindössze 2 óra alatt.
Hogyan száríthatja gyorsabban a mosott ruhát?
Van még néhány trükk, amit kipróbálhat, és amelyek szintén nagyon jól működnek
Akassza fel a ruhákat keresztben a szárítóállványokra, ahelyett, hogy azok mentén tenné, ahogy korábban tette: rögzítse ruhacsipesszel az első és az utolsó rúdra. Így a nedvesség többszörösen gyorsabban elpárolog, és több ruhadarab fér el a szárítóállványon. A ruhák jobban fognak szellőzni, mert nem lesznek félbehajtva. Az is a jó megoldás, ha kis tételekben mossa a ruhákat: a nem fognak egymáshoz ragadni, és a folyamat gyorsabban lezajlik.
Ahhoz, hogy a nagy méretű holmik, például az ágyneműk, lepedők és fürdőlepedők egyenletesen száradjanak, körülbelül 30-60 percenként fordítsa meg őket. Minden más szennyest naponta körülbelül kétszer kell átfordítani és kiegyenesíteni. A félig nedves ágyneműt belülről kivasalhatjuk, és további egy órára felakaszthatjuk száradni.
Először minden egyes ruhadarabot egyenesítsen ki, és rázza ki alaposan, hogy megszabaduljon a gyűrődésekben lévő felesleges nedvességtől. A nedves ruhák gyorsabban megszáradnak, ha ezt elég gondosan teszi.
Hozzon létre meleg légkeringést egy kompakt fűtőtest vagy hajszárító segítségével: ha szükséges, szárítsa meg az egyes ruhadarabokat külön-külön. Egyébként, ha csak néhány inget, pulóvert vagy pólót mosott ki, akaszthatja őket fogasra. Így a tárgyak a gravitáció hatására kiegyenesednek, és sokkal könnyebb lesz őket kivasalni.
Mosás után a masszív darabokat, például a pulóvereket egy törölközőre kell kiteríteni, feltekerni és jól kinyomkodni. A törölköző felszívja a felesleges nedvességet.
Most már büszkén mondhatja magát a gyors és hatékony ruhaszárítás gurujának. Melyik trükköt alkalmazza már régóta sikerrel, és melyek azok, amelyek újak az Ön számára? Oszd meg ezeket a többi olvasóval!