Háztartás, Tippek

A mosógépe mindig tiszta és fényes lesz ennek az 5 trükknek köszönhetően

Még emlékszem azokra az időkre, amikor még nem volt automata mosógép a házamban. Félautomata gépek, kézi mosás – mindez nem volt olyan kényelmes és gyors, mint most.

Az automata mosógép megvásárlásával én is, mint sokan mások, nagyon élveztem a mosást. És néhány évig csak élveztem a hibátlan munkáját!

De idővel elkezdtem kellemetlen szagot érezni a mosógép dobjából. És sokkal rosszabbul kezdte melegíteni a vizet, ami befolyásolta a mosási ciklus hatékonyságát, és ennek megfelelően megnövekedett az áramfogyasztás.

Mindez természetesen felzaklatott, de a probléma tanulmányozása után rájöttem – itt az ideje a tisztításnak!

Miután alaposan áttanulmányoztam a kézikönyvet, és rengeteg videót néztem arról, hogyan lehet megtisztítani a mosógépet a szennyeződésektől, meggyőződtem arról, hogy a gép szinte minden eleme tisztításra szorul: a dob belsejétől a lefolyószűrőig.

A gép ajtaja

Mosás után nemcsak a szennyes marad nedves, hanem a gép ajtaja is. Igyekezzen mindig nyitva tartani a gépet, hogy a nedvesség miatt ne alakuljon ki penész.

A mandzsetta (O-gyűrű) tisztítása

A szennyeződés és a penész előszeretettel halmozódik fel a gép ajtó tömítésében, ezért azt különösen gondosan kell tisztítani. Ezt bármilyen tisztítószerrel vagy szódabikarbónával elvégezheti. Ha túl sok penész van a gépben, amely kellemetlen szagot is áraszt, akkor erős tisztítószert kell használnia. Vegye azonban figyelembe, hogy nem kívánatos túl gyakran klóros tisztítószereket használni, mivel azok deformálhatják a gumit.

A tisztításhoz vigyen fel egy keveset a kiválasztott mosószerből a szivacsra. Óvatosan húzza maga felé a gumit, és törölje át a ház fémrészét is. Magát a mandzsettát ugyanígy tisztítsa meg. Vigyázzon, hogy ne húzza túl erősen a gumit a sérülések elkerülése érdekében!

A dob vízkőmentesítése

A dobon lévő vízkő lerakódásokat egy nagyon egyszerű, de hatékony módszerrel, fillérekért el lehet távolítani.
A vízkő magnézium- és kalciumsókból áll, ami azt jelenti, hogy szerves vagy szervetlen savaknak kell hatniuk rá. Ilyen savak pedig minden házban vannak. Segítségül jön a közönséges ecet vagy a citromsav.

A legegyszerűbb módja a citromsav használata. Szüksége lesz 1-6 csomag citromsavra. Hogy pontosan mennyi citromsavat kell önteni, az a mosógép térfogatától és a mosógép szennyezettségétől függ.

Adja a terméket a mosószerrekeszbe, és futtassa a gépet maximális hőmérsékleten és futási idővel.

A tálca tisztítása

Vegye ki a tálcát, járjon el a mosógépmodelljére vonatkozó utasítások szerint. Ezután bármilyen tisztítószerrel szabaduljon meg a régi porlerakódásoktól, majd törölje tisztára a rekeszt.

A rozsdás lerakódások eltávolításához használjon ecet és szódabikarbóna keverékét. Nedvesítse be a tárolót ezzel az oldattal, és hagyja állni 30 percig, de jobb, ha néhány órán át.

A lefolyószivattyú tisztítása

Ha a gépet gyakran járatja, a szűrő előbb-utóbb eltömődik és a víz nem hajlandó lefolyni. Szerencsére a mosógép szűrőjének tisztítása egyszerű.

Ehhez nyissa ki a szűrőhöz való hozzáférést biztosító kis ajtót. Ez általában a mosógép alján található. Mielőtt azonban lecsavarja a fedelet, terítsen egy törölközőt a padlóra, és tegyen egy edényt a lefolyó alá, hogy felfogja a vizet. Csavarja le a fedelet az óramutató járásával ellentétes irányban, és szedje ki a lyukból az összes felgyülemlett törmeléket és szennyeződést: ez lehet érme, haj, gyapjú, fogpiszkáló és egyéb apróság. Tisztítsa meg a lyukat, zárja le, és szerelje vissza a díszítőpanelt.

Kövesse ezeket az egyszerű ajánlásokat, és mosógépe nemcsak úgy fog kinézni, mintha új lenne, hanem jobban is fog működni, és a mosás utáni szennyes tiszta, friss és illatos lesz. Remélem, hasznosnak találta ezeket a tippeket. Legyen a mosási folyamat egyszerű és kényelmes.