Kert, Növény, Tippek

Ki gondolta volna, hogy a gyufa ennyire jót tesz a növényeknek?

A kertészkedés világa tele van furcsának tűnő ötletekkel, és ezek egyike ez – gyufát használni a növényeken! Elmondjuk, miért érdemes ezt tenni, és milyen előnyei vannak.

Jó kártevőriasztó

Ha észrevette, hogy a növényei gyengén nőnek, vagy akár el is kezdenek pusztulni, annak ellenére, hogy időben öntözte, trágyázta és karbantartotta őket, az a kártevők és a levéltetvek miatt lehet, amelyeket szabad szemmel is nehéz észrevenni.

Szerencsére van egy egyszerű trükk, amellyel gyorsan kiirthatja a bogarakat a virágcserepekből.

Mindössze néhány egyszerű gyufára van szüksége!

Dugja őket fejjel lefelé a földbe a cserép szélétől öt centiméterre, és öntözze meg a növényt. Hagyja a gyufákat egy hétig a talajban, és ellenőrizze, hogy a fejek elolvadtak-e vagy sem. Ha igen, távolítsa el a régi gyufákat, és cserélje ki őket újakra. Ismételje meg ezt a folyamatot 3-4 alkalommal, amíg meg nem szabadul a kártevőktől. A gyufafejekben lévő foszfor és kén keverék felszívódik a talajba, és megbízható védelmet nyújt a hívatlan vendégek ellen.

Serkenti a növény növekedését

A gyufa kálium-klorátot, foszfort, ként, kis mennyiségű magnéziumot és vas-oxidot tartalmaz. Egyes gyufaszálak vörös foszfort is tartalmaznak. Ha valamilyen oknál fogva nem tudta megtrágyázni a növényeit, a gyufaszálak bizonyos mértékig pótolhatják ezt. A gyufafejben lévő foszfor segít a jó gyökérzet kialakításában. Gyümölcsök, zöldségek és fűszernövények számára is kiválóan alkalmas. A kén és a magnézium segít a klorofill előállításában, ami azt jelenti, hogy növényeinek zöldebb lesz a lombja.

Műtrágyaként működik

Nem mindig könnyű tudni, hogy egy növénynek mennyi műtrágyára van szüksége. Biztosra mehet, ha 10-15 gyufát tesz a cserépbe. Amikor öntözi a növényeket, a gyufafejek feloldódnak, és fokozatosan foszfort, magnéziumot és ként juttatnak a talajba, ami segít a növények lassú és egyenletes táplálásában. Természetesen ez nem fogja teljesen helyettesíteni a műtrágyák használatát, mivel a gyufák mérete miatt nem tudnak elegendő tápanyagot biztosítani, de azért némi változást észre fog venni.

Hogyan használjuk a gyufát?

Tegyen 10-20 gyufát, fejjel lefelé, a talajba minden egyes növény köré. Ügyeljen arra, hogy a fejek megfelelően el legyenek ásva. A legjobb, ha a gyufát a növény szára és a cserép széle között félúton helyezi be. Ne helyezze őket a gyökérlabda közelébe, mert ez károsíthatja a növény gyökereit. Folyékony trágya készítéséhez mártson néhány gyufát az öntözőkannába. A fejek feloldódnak a vízben, és táplálni fogják a növényeket. Megjegyzés. Csak új gyufa alkalmas a növények trágyázására. A gyufa meggyújtásakor a növények számára hasznos elemek, mint például a kén és a magnézium, különböző formákra oxidálódnak. Ezért az égett vagy használt gyufa nem használható erre a célra.