Háztartás, Tippek

Mennyi ideig hagyhatja a mosást a gépben?

Amikor a ruhák tisztításáról van szó, gyakran azt gondoljuk, hogy a legnehezebb a színek és a szövetek szétválogatása. Aztán, ha már a ruhák a gépben vannak, felsóhajtunk. Kész is van! Most már mehetünk a dolgunkra, vagy alhatunk nyugodtan. És furcsa módon néhány óra múlva vagy másnap, amikor kivesszük a ruhákat a gépből, néha kellemetlen dohos szagot érzünk a ruhákból. Mit gondol, honnan származik ez? Nincs semmi rejtély. Minél tovább maradnak nedvesek a ruhák a dobban, annál jobban károsodnak. Miért kell feltétlenül változtatnia ezen a rossz szokásán? Megmagyarázzuk.

A nedves ruhákat éjszakára is a mosógépben hagyhatjuk?

Mindannyian jártunk már így (és nem csak egyszer!): az utolsó pillanatban bedobunk egy mosást a mosógépbe éjszakára. Aztán másnap reggel rájövünk, hogy teljesen megfeledkeztünk a nedves ruhákról a dobban. A probléma a kellemetlen szag mellett az, hogy nem vesszük észre, mekkora kár keletkezett.

De bármilyen modellről legyen is szó, a legrégebbitől a legmodernebbig, a mosógépek gyorsan elhasználódnak, különösen, ha nem gondozzák őket megfelelően. Ne mondja, hogy nem volt tisztában ezzel, hiszen a gyártók hosszasan figyelmeztetnek minket, hogy vigyázzunk rá. A többszöri rossz bánásmód csökkenti a teljesítményét és korlátozza az élettartamát.

Azt is meg kell érteni, hogy a mosószerekkel kapcsolatban mindenkinek megvannak a maga szokásai. Ezek nem feltétlenül jó, de amíg nincs probléma, ragaszkodunk a megszokott rutinhoz.

Sőt, még ha a mosógépe látszólag normálisan működik is, a különbséget főleg közép- és hosszú távon fogja érezni. Ez a szokás, hogy a ruhákat a dobban hagyjuk heverni, korántsem veszélytelen, hiába megnyugtató a tudat, hogy megfelelően lettek kimosva, és biztonságban vannak a készülékben.

Ha nedves ruhákat hagyunk a mosógépben, az idővel jelentősen befolyásolhatja annak élettartamát és teljesítményét. Arról nem is beszélve, hogy a nedvesség hatására penész képződik a szövetszálakon. Innen ered az a kellemetlen szag, amely csípi a szemet, és arra készteti, hogy másodszor is kimossa a ruháit. Elég nagy idő-, energia- és pénzpocsékolás!