Kert, Növény, Tippek

Mik azok a kerti munkák, amelyek nem igazán hoznak hasznot

Nem csak a kezdő kertészek követnek el hibákat. Még a tapasztaltak is évről évre megismétlik ugyanazokat a hibákat. Miért végezzenek el olyan munkákat vagy műveleteket, amelyek nemcsak haszontalanok, de még kárt is okozhatnak Önnek vagy a növényeinek? Figyelje meg, milyen munkákat végeznek gyakran feleslegesen a kertben.

Gyakori, de elégtelen öntözés

Ha minden nap megpróbálja végigjárni az összes ágyást egy locsolókannával, akkor a semmiért teszi. A növényeknek nincs szükségük gyakori öntözésre. A legfontosabb, hogy a valóban száraz talajt öntözzük, és hogy erősen öntözzük. A gyakori öntözés csak kérgesedéshez vezet.

A talaj túl mélyen történő lazítása

Amikor fellazítjuk a talajt, oxigénnel dúsítjuk azt, és megakadályozzuk a gyomok terjedését. A túl mélyre ásás azonban tönkreteszi a mikroorganizmusok természetes környezetét, és nem túl előnyös a növények számára. Ha a talaj homokos, évente legfeljebb egyszer szabad ásni, ha pedig agyagos, az ágyások fellazításával alulról agyagot hozunk fel, ami megakadályozza, hogy a növények a jövőben elegendő oxigénhez jussanak. Ne pazarolja tehát az idejét.

Túl nagyra nőtt palánták ültetése

Természetesen szeretné, ha a kertjében minél gyorsabban nőnének virágok, gyümölcsök és bogyók, de ne higgye, hogy a kifejlett palánták megvásárlásával gyorsabban megvalósul az álma. A felnőtt palánták hajlamosabbak a betegségekre, mint a fiatalabb korban ültetett palánták.

A régi fű elégetése

Először is, egyszerűen veszélyes, mivel a száraz fű gyakran okoz tüzet. Másodszor, amikor a felső talaj felhevül, a humuszos anyagok megsemmisülnek, a talaj terméketlen lesz, minden rovar, beleértve a hasznos rovarokat is, elpusztul, és a növények betegségekkel szembeni ellenállását segítő hasznos talajmikroflóra elpusztul. Ha elégetjük a füvet, nem biztos, hogy jó termést kapunk.

A vetésforgót nem hajtják végre

Ne ültessük évről évre ugyanazt a zöldséget ugyanabba az ágyásba. Ez kimeríti a talajt, és a betegségek és kártevők felszaporodását okozza. Ennek következtében a növények évről évre gyengébbek lesznek, a termés pedig egyre rosszabb lesz. Váltogassa az ágyásokat és a növényeket.

Ne gondolja továbbá, hogy ha palántákat ültet és magokat szór el nagyon közel egymáshoz, akkor több zöldsége lesz. A növények zavarni fogják egymást, harcolni fognak a napfényért, a nedvességért és a tápanyagokért. Gyengébbek lesznek, hosszú, vékony szárakkal. Ezért jobb a kevesebb, de jó minőségű zöldség.

Mielőtt bármilyen munkába kezd a kertben, gondosan gondolja át, hogy az valóban mennyire lesz hasznos, hogy maximális termést kapjon, és ne érezze úgy, hogy a semmiért dolgozott.