A sárguló muskátlilevelek jelzik, ha hibát követtünk el. Ne essünk pánikba, mert általában van megoldás!
Ültetés után
Ekkor az alsó levelek egy része sárgulhat. Nem csináltunk semmi rosszat, de ezeket a leveleket le kell metszeni! Néhány nap múlva a növény megszokja a helyét, és csak zöld leveleket fog kihajtani.
Túlöntözés
A muskátlik szárazságtűrők és szeretik a napot. A túlzott, állóvíz a gyökereknél a levelek sárgulását okozhatja. A legjobb, ha növényünk talaja mindig enyhén nedves. A muskátlikat érdemes kora reggel vagy késő este öntözni.
Nedves időjárás esetén
Figyeljünk oda, mert ha nagyon magas a páratartalom, a muskátliknak kevesebb vízre van szükségük. A levélsárgulás elkerülhető néhány öntözés kihagyásával.
Hideg vízben
Öntözzük esővízzel vagy langyos vízzel! A csapból folyó jeges víz nemcsak sárgulást, hanem teljes pusztulást is okozhat.
Forró, száraz időjárás
A levelek sárgulását vagy vörösödését okozhatja. Mindenképpen vágja le az „elszíneződött” leveleket.
Öntözés
Tartsa be az öntözési ritmust, mivel a muskátlik szeretik, ha gazdájuk pontos.
Hosszú meleg időszakok
Hőhullám idején érdemes a muskátlikat alacsonyan fekvő, napfényes helyre költöztetni. Így megelőzheti a levelek sárgulását!
Gombás fertőzés
A muskátli nem fejlődik, a levelei megsárgulnak. Ha fertőzésre gyanakszik, azonnal távolítsa el a beteg növényt az egészségesek közeléből! A többi muskátli csak így menekülhet meg a pusztulástól.