Egészség

A legfontosabb dolog, amit minden nőnek szednie kell

A legtöbb modern nő manapság aggódik az egészségéért, és igyekszik egészségesen táplálkozni, és ennek szerves részét képezik a vitaminok. Kortól, testsúlytól vagy aktivitási szinttől függetlenül a nőknek bizonyos vitaminokat be kell juttatniuk a szervezetükbe, hogy egészségesek maradjanak. A legtöbb vitamin jó táplálkozással szívódik fel, és nem feltétlenül tabletta formájában kell bevenni.

Egyes vitaminok hiánya súlyos egészségügyi problémákat okozhat. Ezért fontos, hogy mindig hozzájusson a szervezetének szükséges vitaminokhoz.

Mik a legfontosabb vitaminok a nők számára?

A-vitamin

Az A-vitamin antioxidáns tulajdonságokkal rendelkezik. Az A-vitamin fontos a nők számára a csontok, a fogak, a lágy szövetek, a bőr és a nyálkahártyák erősítéséhez. Csökkenti a krónikus betegségek előfordulását is, javítja a látást, lassítja az öregedést és erősíti az immunrendszert. A-vitaminban gazdag élelmiszerek: sárgarépa, sárgadinnye, sárgabarack, paradicsom, görögdinnye, brokkoli, káposzta, őszibarack, barack, piros paprika, spenót, tojás, máj és tej.

B2-vitamin

A B2-vitamin, más néven riboflavin nélkülözhetetlen az egészséghez, a normális növekedéshez és az anyagcseréhez. Energiát ad, erősíti az immunrendszert, csökkenti a szorongást, a fáradtságot és a stresszt. Hiánya befolyásolhatja az anyagcserét és az immunrendszert, és sápadt nyelvhez, torokfájáshoz, szájfekélyhez, érdes ajkakhoz, száraz hajhoz, ráncokhoz és viszkető bőrhöz vezethet. B2-vitaminban gazdag élelmiszerek: hús, sajt, tej, joghurt, leveles zöldségek, tojás, gabonafélék, teljes kiőrlésű termékek, szója, mandula, diófélék és gombák.

B7-vitamin

A B7-vitamin, más néven biotin nélkülözhetetlen a sejtnövekedéshez és a zsírsavszintézishez. Hozzájárul továbbá a verejtékmirigyek, a haj és a bőr normális működéséhez, elősegíti a haj növekedését és megakadályozza a körmök törékenységét. Fenntartja a normális koleszterinszintet és fontos a csontok növekedéséhez. Hiánya viszonylag ritka, de hiánya letargiához, vérszegénységhez, depresszióhoz és szívbetegségekhez vezethet. B7-vitamint tartalmazó élelmiszerek: hal, édesburgonya, mandula, sárgarépa, banán, dinnye, zöld leveles zöldségek, bab, barna rizs, paprika, tojássárgája, szója, zabpehely, tej, sajt, joghurt és diófélék.

B9-vitamin

A B9-vitamin, más néven folsav fontos a szívbetegségek, a magas vérnyomás, az Alzheimer-kór, a depresszió, a rák és a memóriaproblémák megelőzésében. Emellett javítja az agyműködést és elősegíti a magzat fejlődését a terhesség alatt.
B9-vitaminban gazdag élelmiszerek: sötétzöld leveles zöldségek, narancslé, dinnye, eper, bab és tojás.

C-vitamin

A C-vitamin természetes immunerősítőként ismert, de elősegíti a sebgyógyulást és a szövetek megújulását is, valamint csökkenti bizonyos rákos megbetegedések előfordulását. A vörösvértestek képződésében is fontos szerepet játszik.Leginkább a brokkoliban, a grapefruitban, a kiviben, a narancsban, a paprikában, a paradicsomban, az eperben és a burgonyában található.

D-vitamin

A D-vitamin egy zsírban oldódó vitamin, amely hozzájárul a kalcium felszívódásához, ami elengedhetetlen a jó csontműködéshez. Csökkenti a szklerózis multiplex, a reumás ízületi gyulladás és bizonyos rákos megbetegedések kockázatát.Hiánya gyenge csontokhoz és csontritkuláshoz vezethet. A szervezet D-vitamin-szükségletének fedezéséhez elegendő napi 10-15 perc napozás. Az olajos halak, a máj, a tej és a tojás is gazdag D-vitaminban. A napfényből felvehető D-vitamin mennyisége korlátozott.

E-vitamin

Az E-vitamin erős antioxidáns, amely véd az öregedés és a sejtpusztulás ellen. Emellett segít megelőzni a szívbetegségeket, a szürke hályogot és egyes rákos megbetegedéseket. A szép haj és bőr szempontjából is fontos. Az E-vitaminban gazdag élelmiszerek közé tartozik a mandula, a spenót, a margarin, a kukoricaolaj, a kukoricaolaj, a csukamájolaj, a napraforgóolaj és a mogyoró olaj.

K-vitamin

A K-vitamin hozzájárul a normális csontműködéshez és csökkenti a szívbetegségek kockázatát. Az immunrendszer számára is fontos. Legjobb forrásai a teljes kiőrlésű gabonafélék, a zöld leveles zöldségek, a szójaolaj és a halolaj.

Ha a cikk tetszett és szeretne az oldal fejlődéséhez, sikeréhez hozzájárulni, kérünk, ne felejtse el megosztani családtagjaival, barátaival. Köszönjük.