Egészség

A boldogság, az egészség és a hosszú élet titka a tudatalattidban rejlik!

Pavlov akadémikus azt állította műveiben, hogy azok az emberek, akik nem élnek 150 évig, természetellenes okokból halnak meg. Miért hal meg az ember gyakran a természet által kijelölt időtartam közepe előtt?

Az egészséges életmód ellenzői gyakran idéznek „esettanulmányokat”, amelyekben olyan emberek szerepelnek, akik rossz szokásokat követnek, és majdnem száz évig élnek. A modern társadalomban a nyolcvan év feletti életkor hosszú életkornak számít, és a legtöbb fiatal arról álmodik, hogy elérje ezt a kort. Eközben azonban az emberi testet sokkal hosszabb időre tervezték, és a száz év egyáltalán nem a határa.

Programozott öregedési folyamat

Testünkben számos folyamat a tudatalattinak van alárendelve. A modern orvostudomány felismeri, hogy a betegségek óriási része pszichoszomatikus okokra vezethető vissza, amelyekkel maga az ember sem számol. Arra a következtetésre jutottak, hogy a szervezet pusztulása nem a betegségek vagy külső tényezők hatására következik be, hanem a pusztulások pszichológiai programozása miatt.

A tudatalatti romboló attitűdök úgy működnek, mint a kiváltó okok. Ha egy beteg vagy fertőzött ember elkezdi „felhúzni magát”, csüggedésnek, ingerlékenységnek hódol, és biztos a rossz prognózisban, akkor legtöbbször sokkal rosszabb lesz az állapota, mint a kórteremben lévő szomszédaié.

Ezt az állapotot, amikor valaki azt gyanítja, hogy súlyos betegségben szenved, hipochondriának nevezzük. Néhány különösen fantáziadús orvostanhallgatót érint, akik különböző betegségek tüneteit érzik magukban. Egy idős professzor azt mondta, hogy egész életében soha nem volt beteg, kivéve a kismamalázat. A tapasztalt pszichiáterek ismernek olyan példákat, amikor a beteg teste „alkalmazkodik” a negatív gondolataihoz, és elkezdi produkálni a betegségek tüneteit. Ismertek olyan esetek, amikor az ilyen gondolatok valóságos halálba vittek valakit.

Az embert a tudatalattija irányítja, néha teljesen figyelmen kívül hagyva az objektív okokat. Egy másik példa erre a régi fényképek. Szüleink, de még inkább nagyszüleink sokkal idősebbnek tűnnek, mint sok mai kortársuk (sőt néha még sokkal idősebbnek is). Miért történik ez? Az egyik legvalószínűbb verzió az, hogy akkoriban az emberek sokkal korábban érezték magukat öregnek, mint manapság. A 30 éves kort, vagyis a „balzaci kort” akkor tekintették öregnek, amikor már csak az öregségre kellett felkészülni. Most pedig sokan a 30-as éveikben járnak, és még csak most kezdenek el gondolkodni a családalapításon és a gyermekvállaláson. Az életkor, legtöbbször egy olyan hozzáállás, amely a fejünkben lakozik, és a testünk viselkedését és folyamatait irányítja.

Az öregedési program elindítása

Az egyedülálló emberek ritkán hosszú életűek. Ez leginkább azért van így, mert nem érzik úgy, hogy szükségük van rájuk másoknak. Gyakran előfordul, hogy ha egy idős házaspárnak nincsenek gyermekei, az egyik házastárs halála után a másik is hamarosan meghal, egyszerűen azért, mert nem akar egyedül lenni. Pedig lehet, hogy jó egészségi állapota lehetővé teszi számára, hogy még évtizedekig éljen.

A tudósok arra a következtetésre jutottak, hogy a betegségek és az öregedési folyamatok nagymértékben függnek az ember saját világnézetétől. Vannak emberek, akik nem bírnak beszélni a végtelen betegségekről, és a szervezet korral járó rendellenességei gyakrabban megkerülik őket. És vannak olyanok, akik mániákus kitartással keresik a következő betegségek megnyilvánulásait, és rohannak a klinikára és a gyógyszertárba.

Halálprogram

Vannak, akik küzdenek az életért, és vannak, akik nem. Az állandó reflexiók arról, hogy az élet nem kielégítő, hogy az ember már minden munkáját elvégezte, a betegségekről, a halálról és az öregségről szóló gondolatok arra kényszerítik a szervezetet, hogy elfogadja a mester döntését és teljesítse kívánságát. Az élethez való tudatos és pozitív hozzáállás, a nyugalom és a természet, a környező emberek, önmagunk iránti tisztelet, amely megkülönbözteti a hosszú életűeket, meghosszabbít minden határidőt és javítja az egészséget.

Néha a hosszú élet elnyeréséhez elég, ha elvetünk minden gondolatot az öregségről és az élet néhány kiszabott feltételéről, és csak élvezzük minden napunkat.

Ráerőltető sztereotípiák

A kisgyerekek egyáltalán nem értik, mi a halál. A felnőttek azonban először felismerik, majd megbékélnek ezzel a gondolattal, és elkezdenek orvoshoz járni, programozva a test elpusztítását. A társadalomban egyértelmű megkülönböztetés van a korhatárok szerint – 20-30 évesen ideje családot alapítani, 30-40 évesen – elkezdeni betegeskedni, 50-60 évesen – felkészülni a halálra, a 90 évesekkel pedig némi gyanakvással találkoznak – miért él még?

Holott a történelem számos olyan esetet ismer, amikor az emberek száz évnél jóval tovább éltek. Igaz, ez talán azért történt, mert senki nem mondta nekik, hogy itt az ideje meghalni, és ők maguk sem jöttek rá erre.

A halhatatlanság kulcsa

A statisztikák szerint a legtöbb idős ember valamikor a nyugdíjba vonulás után meghal. Ezt az időszakot az élet értelmének elvesztése határozza meg. A gyerekek addigra felnőnek, nincs szükség a munkára, és az ember már nem érti, hogyan, és ami a legfontosabb, miért kell tovább élnie. Az ember azt kezdi gondolni, hogy „már leélte az életét”, minden munkát elvégzett, és senkinek sincs szüksége rá.

Sok hosszú életű ember élete utolsó napjaiig aktív életmódot folytatott. A történelem ismer példákat arra, amikor orvosok már a legtiszteletreméltóbb korban is műtöttek betegeket, és tanácsokat adtak. Mások megművelték a földet, és fáradozásaik terményeivel táplálták rokonaikat és barátaikat. Közös bennük, hogy naponta hasznot hoztak az embereknek, és nagylelkűen osztoztak munkájuk örömében és gyümölcsében.

A halhatatlanság törvénye nagyon egyszerű – aki hasznos a világ számára, az sokáig él. Ha valaki érzi a szükségtelenségét, akkor elindítja az önpusztítás folyamatait. Ezzel szemben az események láncolatába szilárdan és harmonikusan beleszövődött személy addig él, ameddig az univerzumnak szüksége van rá.

Folyamatos fejlődés

Amíg egy személy fejlődik – él, amint megáll a fejlődésben, leépül és fokozatosan meghal. Ezt az igazságot már évezredekkel ezelőtt is ismerték. Akkor a Szentírást tanulmányozó papok nagyon sokáig éltek, mert a földi élet során lehetetlen azt teljesen megérteni. És még mindig ismertek olyan esetek, amikor halálos betegek kezdték tanulmányozni, hogy felkészüljenek a halálra, és a halál visszahúzódott, és az emberek sok évig éltek.

Az állandó fejlődés, a kíváncsiság segít fenntartani az érdeklődést az élet iránt annak minden kegyes megnyilvánulásában. És amíg ez az érdeklődés megmarad, amíg a lélekben öröm és ihlet van, addig a halál nem találja meg a helyét az emberben. A hosszú élet titka egészen egyszerű – az ember addig él, amíg tudja, miért él.

Ha a cikk tetszett és szeretne az oldal fejlődéséhez, sikeréhez hozzájárulni, kérjük, ne felejtse el megosztani családtagjaival, barátaival. Köszönjük.