A só használata a zöldségnövényeken nem túl gyakori, de ennek a terméknek számos előnye van, különösen, ha paradicsomot ültet.
Ha szeretné felgyorsítani a növekedést és biztosítani a paradicsompalánták egészségét, nem kell mást tennie, mint sót, pontosabban magnézium-szulfátot használni.
Ez nem akármilyen só. A paradicsompalánták termesztéséhez gyakran használunk magnézium-szulfátot vagy Epsom sót.
Ez a termék két alapvető elemet tartalmaz: ként és magnéziumot. A magnézium-szulfát gyorsan hat, és növeli ezeknek a tápanyagoknak a mennyiségét a talajban.
Milyen előnyökkel jár a só alkalmazása a paradicsomnál?
A só elősegíti a csírázást és a növekedést
A szezon kezdetén a paradicsompalánták magnézium-szulfát kijuttatása serkentheti növekedésüket. Ha ezzel a termékkel kezeli a magokat, gyorsabb csírázást és hatékonyabb növekedést tapasztalhat.
A gyökerek felszívják az ásványi anyagokat, így azok megfelelően eloszlanak az egész növényben.
A magnézium-szulfát felgyorsítja a virágzást és a termésképződést.
Amint a paradicsompalánták egy kicsit nagyobbak lesznek, virágozni kezdenek és termést hoznak. Ebben az időszakban megnő a magnéziumszükséglet.
Ehhez rendszeresen magnézium-szulfátot kell kijuttatnia a növények töve köré. Az oldatot a levelekre is permetezheti.
Nemsokára feltűnő növekedést fog tapasztalni a virágok számában. Ez azt jelenti, hogy a termés is növekedni fog.
A magnézium felbecsülhetetlen segítséget nyújt a cukrok gyümölcsökben történő szállításában, ami növeli a mennyiséget és a minőséget is.
Segít megelőzni a hiányosságokat és a betegségeket.
A magnéziumhiány gyakran eredményezi a levelek sárgulását. Ennek következtében a növény legyengül, és különböző betegségek támadhatják meg.
A magnézium-szulfát megfelelő alkalmazásával megelőzhető, hogy ezek a problémák elérjék a kritikus stádiumot. Ez a technika segít a kártevők távol tartásában is, ami egészségesebb növényeket eredményez.
Az epsom só egyéb jótékony hatásai
A paradicsomnövények sózásával csökkentheti a növények abiotikus stressz-szintjét. A növényeket a szárazság, a forró időjárás vagy a túlzott vízmennyiség stresszeli.
A magnézium segít biztosítani az egészséges energiaanyagcserét, így a növények erőteljesebbek lesznek.