Egészség

Hogyan lehet gyógyítani a pajzsmirigyet természetesen 90 nap alatt

A statisztikák szerint manapság az emberek 10-40%-a szenved valamelyik pajzsmirigybetegségben. Egyes kutatások szerint akár 50% is lehet.

Ez megdöbbentő szám, ha elképzeljük, hogy minden második embernél a test egyik legfontosabb szerve nem működik megfelelően. Valójában az emberi szervezetben szinte minden biológiai folyamat a pajzsmirigytől függ.

A 4 leggyakoribb pajzsmirigyprobléma

A pajzsmirigybetegségeknek elég sok típusa létezik, de a leggyakoribb ez a 4 közülük:

1- Pajzsmirigy alulműködés – azaz csökkent aktivitása. Általában fáradtságban, energiahiányban, súlygyarapodásban, ingerlékenységben, memóriazavarokban és hajhullásban nyilvánul meg.

2- Hyperthyreosis – azaz a fokozott aktivitása. Szívdobogásban, fogyásban, idegességben, koncentrációhiányban és alvászavarokban nyilvánul meg.

3- Hashimoto-kór – autoimmun gyulladásos betegség.

4- A pajzsmirigy rákja

Miért tart a hagyományos pajzsmirigykezelés sok évig vagy akár egy egész életen át

A klasszikus orvoslás a pajzsmirigy kezelését a hormonszintek szabályozásával közelíti meg.

Csökkent aktivitás esetén mesterségesen pótolja a hormonokat. Ezzel szemben emelkedett működés esetén megpróbálja elnyomni a hormontermelést. Ha ez nem sikerül, akkor a pajzsmirigy műtéti eltávolításához folyamodnak, majd egy életen át mesterséges hormonokat kell szedni tablettákban.

Ez a megközelítés nem igazán nevezhető kezelésnek. A klasszikus orvoslás nem tesz kísérletet arra, hogy a pajzsmirigyműködést visszaállítsa a normális szintre, csupán a hormonszinteket állítja be mesterségesen. Ez a „kezelés” aztán évekig tart, és általában soha nem ér véget.

Miért van ez így?

Mert ez a megközelítés megfelel az orvosoknak. Folyamatosan gyógyszert kell szednie és kontrollvizsgálatokra járnia. Ez bevételt termel mind az orvosoknak (állandó ellenőrzések), mind a gyógyszergyártó cégeknek (a gyógyszerek).

Ez nem felel meg önnek? Szomorú, hogy ezt kell mondanom, de őket elsősorban csak, mint beteg érdekli. Miből élne ez az orvosi gépezet, ha meggyógyulna és egészséges lenne?

Természetes pajzsmirigy kezelések

Szerencsére, még ha az orvosa nem is valószínű, hogy elmondja, van mód arra, hogy a pajzsmirigy természetes úton gyógyítható legyen.

Néhány példa a természetes pajzsmirigykezelésre:

Jód: A jód egy esszenciális nyomelem, amely szükséges a pajzsmirigyhormonok előállításához. A jódhiány a világ egyik leggyakoribb okozója a golyvának, amely a pajzsmirigy megnagyobbodása. A jódhiány megelőzéséhez és kezeléséhez fontos olyan ételeket fogyasztani, amelyek gazdagok jódforrásokban, mint például a tengeri halak, a tengeri moszatok, a tejtermékek vagy a jódozott só.

Szelén: A szelén egy másik fontos nyomelem, amely részt vesz a pajzsmirigyhormonok anyagcseréjében és védelmében. A szelénhiány csökkentheti a pajzsmirigyhormonok aktivitását és növelheti az autoimmun pajzsmirigybetegség kockázatát. A szelénhiány megelőzéséhez és kezeléséhez fontos olyan ételeket fogyasztani, amelyek gazdagok szelénforrásokban.

Szelénben gazdag zöldségek: brokkoli, káposzta, spenót, lima bab, szójabab, spárga, fekete bab, gombafélék.

Szelénben gazdag gyümölcsök: banán, grapefruit, szőlő, kiwi, citrom, sárgadinnye, mangó, szeder, narancs. A csonthéjasok közül érdemes megemlíteni a dióféléket, a paradió szeléntartalma különösen magas.

Egyéb magas szeléntartalmú ételek: marhahús, halak, főleg a tengeri halak (tonhal, hering, tőkehal), gabonafélék, leginkább a teljes kiőrlésű gabonákban található nagy mennyiségben szelén.

Cink: A cinket tartalmazó élelmiszerek közé tartoznak a marhahús, a csirkehús, a borsó és a lencse.

Vas: A vasat tartalmazó élelmiszerek közé tartoznak a vörös húsok, a spenót, a bab és a mazsola.

B-vitamin: A B-vitaminokat tartalmazó élelmiszerek közé tartoznak a teljes kiőrlésű gabonák, a zöld leveles zöldségek, a tojás és a sajt.

Kerüljük az olyan élelmiszereket és vegyszereket, amelyek gátolhatják vagy zavarhatják a pajzsmirigy működését. Ilyenek például a káposztafélék, a szója, a glutén, a fluorid és a klór.

Mozogjunk rendszeresen, mert ez javítja az anyagcserét, csökkenti a stresszt és segít az ideális testsúly elérésében. A mozgásnak nem kell intenzívnek lennie, elég napi 30 perc mérsékelt aktivitás, mint például séta, kerékpározás vagy úszás.

Pihenjünk eleget, mert ez segít fenntartani az egészséges hormonszintet és csökkenti az oxidatív stresszt. A legjobb, ha napi 7-8 órát alszunk egy sötét és csendes környezetben.

Ha a cikk tetszett és szeretne az oldal fejlődéséhez, sikeréhez hozzájárulni, kérjük, ne felejtse el megosztani családtagjaival, barátaival. Köszönjük.